"Идемо, корак по корак" Прва реакција Жељке Цвијановић на најаву оставке Кристијана Шмита
Српски члан Председништа Босне и Херцеговине Жељка Цвијановић поручила је данас, након навода о оставци високог представника у Босни и Херцеговини Кристијана Шмита, да је пред Бањалуком "још једна важна деоница пута".
"Идемо, корак по корак", навела је Цвијановић у објави на друштвеној мрежи X у којој је истовремено и подсетила на њену прву објаву од 10. септембра прошле године када је написала да је дуго очекивано путовање ка праведности управо отпочело.
Цвијановић је тада навела да је пред Бањалуком "много важних дешавања", уз оцену да је то одличан повод да почне да се оглашава на X-u.
Високи представник у Босни и Херцеговини Кристијан Шмит изјавио је раније данас за Франкруртер алгемајне цајтунг (ФАЗ) да подноси оставку на ту функцију, додајући да ће наставити да је обавља док се не изабере наследник.
Након скоро пет година, "Кристијан Шмит је лично одлучио да оконча своју службу у спровођењу мировног процеса у Босни и Херцеговини", наводи се у саопштењу канцеларије високог представника у БиХ (ОХР), пише немачки лист.