Младићи смислили како да преваре ауто-школу у Никшићу: Један се припремио за лажно представљање на возачком испиту, одмах им стигла кривична пријава
Никшићка полиција поднела је кривичне пријаве против двојице младића након што је откривен покушај преваре током полагања возачког испита.
Никшићка полиција поднела је кривичне пријаве против две особе због сумње да су покушале да преваре једну ауто-школу у том граду током полагања возачког испита. Наиме, сумња се да се Ж.А. (18) из Никшића лажно представио као Д.Ј. (19), како би уместо њега полагао практични део возачког испита.
"Кривична пријава поднета је против Ж.А. (18) из Никшића због сумње да је извршио кривично дело навођење на оверавање неистинитог садржаја. Сумња се да се пријављени Ж.А. 30. маја 2026. године, у просторијама једне ауто-школе у Никшићу, лажно представио као Д.Ј. и употребио његову личну карту, доводећи у заблуду чланове Комисије за полагање возачког испита, те да је у име наведеног лица полагао практични део возачког испита", наводи се у саопштењу Управе полиције.
Кривична пријава поднета је и против Д.Ј. (19) из Никшића због сумње да је извршио кривично дело навођење на оверавање неистинитог садржаја путем подстрекавања.
"Д.Ј. је, како се сумња, са умишљајем, уступио своју личну карту лицу Ж.А. како би се исти лажно представио и у његово име полагао практични део возачког испита, доводећи на тај начин у заблуду чланове Комисије за полагање возачког испита", казали су из полиције а како преноси РТЦГ.