Пијана напала полицајца у Сарајеву: Хаос током интервенције, службеник повређен
Полиција је у Сарајеву ухапсила И.П. (33), коју терете да је у алкохолисаном стању физички напала полицијског службеника.
Наиме, службеници Полицијске управе Илиџа ухапсили су јуче, 11. јуна, И.П. (33), због сумње да је починила кривично дело напада на службену особу у вршењу послова сигурности.
Према информацијама Министарства унутрашњих послова Кантона Сарајево, она је око 1.45 сати током полицијске интервенције физички напала полицијског службеника који је задобио лакше телесне повреде.
Како је саопштено из МУП-а Кантона Сарајево, о случају је обавештен дежурни тужилац Кантоналног тужилаштва Кантона Сарајево, а против осумњичене се води истрага због сумње да је починила кривично дело "Напад на службену особу у вршењу послова сигурности" из Кривичног закона Федерације Босне и Херцеговине.
Након хапшења, И.П. је предата у просторије за задржавање особа лишених слободе МУП-а Кантона Сарајево, где су над њом настављене законом предвиђене мере и радње.
Полиција наставља рад на документовању овог случаја.
Извор: Србија Данас/Независне новине