Сахрањен Бобан Кустурић: Полицијски оркестар МУП-а свирао посмртне маршеве, гробље надлетали хеликоптери
Начелник Управе за ваздухопловство Министарства унутрашњих послова Републике Српске Бобан Кустурић сахрањен је данас у Бањалуци, уз највише почасти, у присуству породице, највиших званичника Републике Српске и бројних пријатеља.
Кустурић је сахрањен уз паљбу Почасног вода МУП-а Републике Српске, док је Полицијски оркестар МУП-а свирао посмртне маршеве "Последњи поздрав" и "До гроба".
У тренутку сахране гробље Врбања су надлетала три хеликоптера у знак последњег поздрава Кустурићу.
Сахрани на Градском гробљу Врбања присуствовали су председник Републике Српске Синиша Каран, председник Народне скупштине Ненад Ставандић, председник Владе Саво Минић, српски члан Председништва БиХ Жељка Цвијановић, лидер СНСД-а Милорад Додик, министар унутрашњих послова Жељко Будимир, директор Полиције Синиша Кострешевић, министри у Владе Републике Српске, као и представници јавног и политичког живота, те многобројни грађани.
Претходно је у Банском двору одржана комеморација на којој је поручено да је Кустурић био велики патриота и да ће заувек остати у срцима свих људи због своје велике хуманости.
Кустурић је руководио бројним акцијама спасавања угроженог становништва у снежним сметовима, поплавама и пожарима, које су захтевале хитну евакуацију, преноси Срна.
Јавност га памти и по готово свакодневним акцијама медицинског транспорта тешко болесних пацијената и трудница у велике клиничке центре, чиме су спасени многи животи.
Одликован је Орденом Милоша Обилића који му је доделио председник Републике Српске.