Уведено ванредно стање, а сада букнуо још један пожар: Познато шта је плануло након тешког дана за Мостарце
У Виховићима на подручју Мостара данас је избио пожар, а на терену су два ватрогасна возила, јавила је Срна, позивајући се на Професионалну ватрогасну јединицу Мостар.
Пожар је пријављен у 17.25 сати и на терену су два ватрогасна возила.
Тренутно нема званичних информација о евентуалној штети на стамбеним објектима.
Град Мостар прогласио је ванредно стање због великог пожара који је јутрос избио на депонији "Уборак" како би омогућио брзо и оперативно деловање надлежних служби у санирању последица и организацији привременог одлагања отпада, изјавио је градоначелник Марио Кордић.
Он је рекао, након ванредне седнице градског и кантоналног штаба Цивилне заштите, да проглашење ванредног стања омогућава доношење хитних наредби и спровођење мера потребних за превладавање кризе, посебно када је реч о организацији одлагања отпада након што је депонија "Уборак" претрпела велика оштећења, пренео је Klix.ba.
Кордић је истакао да је тренутно пожар локализован унутар круга депоније, као и да се није проширио на околно подручје.