Хегсет упозорио Иран: Рат још није готов, Техеран да се суздржи од поновног напада
Хегсет је навео да су САД успоставиле "моћну црвено-бело-плаву куполу" изнад Ормуског мореуза, чиме би се, како тврди, обезбедио 24-часовни надзор мирних трговинских бродова, осим оних из Ирана.
Министар одбране Сједињених Америчких Држава (САД) Пит Хегсет изјавио је данас да прекид ватре те земље са Ираном није завршен и да Вашингтон не изазива проблеме са Техераном.
Хегсет је у америчком Пентагону на конференцији за новинаре, заједно са начелником Здруженог штаба војске Деном Кејном, рекао да Вашингтон "не тражи проблеме" али да Иран "не може да спречава невине државе и њихову робу да пролазе кроз међународни водени пут" - Ормуски мореуз - као и да је иранска блокада тог пута вид међународне уцене, преноси BBC.
Он је рекао да су два америчка теретна брода безбедно прошла кроз мореуз, што је јуче потврдила Централна команда војске, као и да Иран осећа срамоту због тога.
Хегсет је навео да су САД успоставиле "моћну црвено-бело-плаву куполу" изнад Ормуског мореуза, чиме би се, како тврди, обезбедио 24-часовни надзор мирних трговинских бродова, осим оних из Ирана.
Он је додао да Вашнгтон очекује од других земаља да помогну САД у отварању мореуза.
Хегсет је оценио да прекид ватре Вашингтон-Техеран за сада остаје на снази и позвао Иран да буде разборит и суздржи се од поновног покретања сукоба.
Он је додао да председник САД Доналд Трамп "држи све карте у рукама", као и да је Вашингтон - у предности.