"Напредујемо ка томе да смањимо царине према САД": Европа устукнула, огласила се фон дер Лајен након разговора са Доналдом Трампом и ултиматума
Потпредседница Европске комисије, Урсула фон дер Лајен, изјавила је да ЕУ интензивно ради на смањењу царина према САД након што је Доналд Трамп дао рок који треба бити испоштован до јула.
Европска унија интензивно ради на смањењу царина према Сједињеним Америчком Државама у оквиру трговинског споразума између две стране, а циљ је да се процес убрза и заврши до почетка јула, изјавила је потпредседница Европске комисије.
Након разговора са америчким председником Доналдом Трампом, потпредседница Европске комисије Урсула фон дер Лајен поручила је да су обе стране "посвећене имплементацији споразума".
Она је том приликом навела и да су током разговора разматрали ситуацију на Блиском истоку, уз заједнички став да Иран не сме да поседује нуклеарно оружје.
Како је истакла, Иран никад не би смео да поседује нуклеарно наоружање, јер би то представљало претњу по регионалну стабилност и светску безбедност.
Са друге стране, Доналд Трамп је након разговора поручио да Европска унија има рок до почетка јула да испуни своје обавезе из трговинског споразума, уз упозорење да ће у супротном Сједињене Америчке Државе увести више царине на робу из ЕУ.
Тиме је, како се наводи, додатно појачан притисак у већ осетљивим трговинским преговорима између две економске силе.