"Не треба ми Трампова дозвола" Нетањаху оштро о сукобу на Блиском истоку
Премијер Израела Бењамин Нетањаху изјавио је данас да никада није тражио дозволу од председника САД Доналда Трампа да нападне Иран прошле године.
- Једноставно сам га обавестио. Рекао сам му да идемо на Иран јер нећу да седим и да чекам наше непријатеље који отворено, из свег гласа, изјављују да желе да нас униште, а и вас (Америку) такође. То нећу да дозволим. И зато смо дејствовали. Нисам тражио дозволу - рекао је Нетањаху у говору на конференцији Муни Експо у Тел Авиву, преноси Тајмс оф Израел.
Оцењује се да су ови коментари Нетањахуа усмерени на потврђивање стратешке независности Израела у јеку тензија између Израела и САД због Трамповог континуираног настојања да постигне споразум са Ираном, али и израелске забринутости због америчких ограничења на слободу израелског војног деловања, наводи израелски портал.