Рубио објаснио где је запело са преговорима о Украјини: САД не желе да губе време на украјински сукоб
Рубио је истакао да су САД и даље спремне да играју посредничку улогу у решавању сукоба.
Сједињене Америчке Државе не желе да губе време на напоре за решавање сукоба у Украјини, ако не буду виделе прогрес у преговорима, изјавио је амерички државни секретар Марко Рубио за медије у Италији.
Према његовим речима, Вашингтон сматра да су напори за разрешење украјинског конфликта у застоју.
Такође је истакао да су САД и даље спремне да играју посредничку улогу у решавању сукоба.
- Играли смо и покушавали смо да играмо улогу посредника у овом процесу. До сада то није довело до плодоносног исхода из више разлога. Остајемо спремни да играмо ову улогу ако може бити продуктивна. Не желимо да губимо време и улажемо енергију у напоре који не производе напредак - изјавио је амерички државни секретар.
Поред тога, Рубио је нагласио да одлука о могућем повлачењу америчких трупа из Европе остаје на председнику САД Доналду Трампу, који је још није донео.