Трамп оценио да опасност од Ирана још постоји: Пратићемо шта раде и одговорићемо
Трамп је истакао да САД неће дозволити Ирану да развије нуклеарно оружје, оценивши да би га Техеран, како је рекао, "могао употребити против Израела и региона".
Председник Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп изјавио је данас да је Иран војно поражен и да су његове кључне војне способности значајно ослабљене, али да борба није у потпуности завршена, додајући да САД неће дозволити Техерану да дође до нуклеарног оружја, уз поруку да ће "у неком тренутку" доћи до обогаћеног уранијума закопаног дубоко испод рушевина.
У разговору за америчку телевизију "Натионал News Деск" Трамп је оценио да је Иран "поражен", али је нагласио да то не значи да су све операције окончане.
- Можемо да наставимо још две недеље и погодимо све циљеве. Око 70 одсто је већ погођено, али преостали циљеви и даље постоје - рекао је Трамп.
Он је додао да би евентуална даља дејства само представљала завршне ударце, али да би и без тога Ирану било потребно више година да обнови своје капацитете.
- Ако бисмо отишли сада, Ирану би требало 20 година да се опорави - навео је амерички председник.
Трамп је истакао да САД неће дозволити Ирану да развије нуклеарно оружје, оценивши да би га Техеран, како је рекао, "могао употребити против Израела и региона".
- Не можемо никада дозволити Ирану нуклеарно оружје - поручио је Трамп.
Трамп је рекао и да америчке снаге прате локације на којима се, како је навео, налази високо обогаћени уранијум "закопан дубоко под рушевинама".
- Ако се неко приближи том материјалу, знаћемо и реаговаћемо - рекао је Трамп.
Он је додао да се преостали део иранског нуклеарног програма налази под сталним надзором америчких снага, укључујући и свемирске системе осматрања.