Стиже тужба из Србије за италијанског представника на "Евровизији": "Причао сам са адвокатом" Прекопирали су комплетан наступ
Поводом целе драме огласио се и сам певач, који није крио шок због реакција публике и поређења која су преплавила мреже.
Наступ италијанског представника на Евровизији, Сал Да Винчија, изазвао је прави хаос на друштвеним мрежама након што су фанови почели масовно да пореде његов перформанс са наступом Брата Пелина са "Песме за Евровизију".
Корисници интернета делили су упоредне снимке и тврдили да сценографија, атмосфера, кадрови, па чак и поједини детаљи кореографије неодољиво подсећају на концепт који је Стефан Папић, познатији као Брат Пелин, представио публици током домаћег такмичења.
Сумње да је реч о копирању додатно су подгрејане чињеницом да Сал Да Винчи током наступа на фестивалу Санремо није имао плесаче нити посебну кореографију, већ је на сцени наступао потпуно сам.
Поводом целе драме огласио се и сам Брат Пелин, који није крио шок због реакција публике и поређења која су преплавила мреже.
- Искрено сам изненађен и драго ми је што сам био инспирација, ни мање ни више него Италији! Ето, и Италијани нешто од нас да узму, то је супер, али овде није реч само о мени, већ о целом мом тиму - изјавио је Стефан.
Он је истакао да су на његовом наступу месецима радили бројни људи, због чега му није свеједно када види да неко, како тврди, присваја туђи труд и идеје.
- Заиста нисам тип који жели да се тужи, али не волим кад видим да је неко само тако украо нечији рад и труд - поручио је певач.
Брат Пелин је открио и да је већ разговарао са адвокатима, те да постоји могућност покретања судског поступка против италијанске делегације.
- Разговарао сам са адвокатима и кажу да постоје основе за тужбу, још ништа не знам, видећемо у наредном периоду. Не бих волео да се цела прича заврши на суду, али исто тако мислим да људи морају да сносе одговорност ако користе туђе идеје - закључио је Брат Пелин за Курир.
Извор: Курир