Асмин шокиран због избацивања: Дарко Танасијевић му саопштио лоше вести, напушта такмичење
Кад је чуо водитеља, није могао да верује у изговорено.
Атмосфера у Белој кући достигла је врхунац када се водитељ Дарко Танасијевић упутио ка изолацији како би поразговарао са номинованим такмичарима и повео их у борбу за опстанак.
Ове недеље, на корак до избацивања били смо сведоци напете четворке коју су чинили Урош Станић, Асмин Дурџић, Александра Јакшић и Мурат Aslyguzin.
Након што их је окупио на месту одређеном за дуел, Дарко је детаљно и смирено такмичарима објаснио правила игрице која им је могла обезбедити преко потребне проценте и спас од избацивања. У игри која је захтевала и концентрацију и спретност, победу је однео Мурат. Овај тријумф донео му је огромну предност, с обзиром на то да су му, у складу са правилима, гласови публике аутоматски дуплирани.
Након што су стигли коначни резултати и пресеци гласова милионског аудиторијума, водитељ се обратио присутнима, а просторијом је завладала потпуна тишина пре него што је саопштио коначну одлуку која је најтеже пала једној особи на имању:
"Саро, морам да ти саопштим да Мурат остаје, а да Јакшићка напушта Елиту", рекао је Дарко.
Ова одлука изазвала је лавину реакција међу такмичарима, док се Александра Јакшић поздравила са цимерима и заувек спаковала своје кофере за напуштање ријалитија. Оно што је многима запало за око јесте Асминова реакција на Александрино избацивање, а не Урошево, са којим има велике сукобе последњих недеља. Често ескалирају физичким сукобом, а Станић је претходне недеље био принуђен да носи чак и крагну.