Хитно оглашавање Великог шефа: Продукција јасно ставила до знања да толеранције за овакве прекршаје НЕМА!
Велики шеф послао је важно упозорење учесницима Елите и још једном их подсетио да правила важе за све подједнако. Продукција је јасно ставила до знања да за кршење основних правила живота у Белој кући нема повлашћених, те да би они који се оглуше о обавезе могли да сносе озбиљне последице и остану без дела хонорара.
Ново јутро у Белој кући почело је уз музику Великог шефа, који је стандардним буђењем ставио до знања учесницима да је време за устајање и почетак дневних активности.
Ипак, чини се да поједини такмичари нису били расположени да тако рано напусте своје кревете. Упркос јасном сигналу да је време за буђење, многи су остали под покривачима и наставили да одмарају, игноришући музику која је одјекивала имањем у Шимановцима.
Познато је да Велики шеф свако јутро буди учеснике музиком, а једно од основних правила живота у Белој кући јесте да је спавање дозвољено искључиво у предвиђеним терминима. Због тога продукција годинама уназад строго кажњава свакога ко игнорише правила и настави да спава након буђења. У актуелној сезони више пута су изрицане новчане казне и одузимани недељни хонорари такмичарима који су спавали у недозвољено време.
Велики шеф је недавно због истог прекршаја казнио чак осморо учесника, док су поједини такмичари током сезоне више пута остајали без дела или целог хонорара јер нису поштовали правила боравка у ријалитију. Продукција је више пута јасно ставила до знања да толеранције за овакве прекршаје нема и да ће свако игнорисање упозорења бити санкционисано.