ПОРОДИЛА СЕ КОД ПРИЈАТЕЉИЦЕ У ДНЕВНОЈ СОБИ: "Уместо честитке, послала ми је рачун!"
Отишла је на девојачко вече код пријатељице, а завршило се порођајем усред дневне собе. Међутим, прави шок уследио је тек неколико недеља касније када јој је пријатељица послала рачун за уништен кауч и потпуно захладнела однос.
Лили (име измењено ради заштите идентитета) уживала је на девојачкој вечери у кући пријатељице када је њена беба одлучила да дође на свет.
Након неког времена, Лили се неочекивано породила на каучу своје пријатељице Еле и, како каже, тада је научила прво правило родитељства: деца често бирају најнезгоднији тренутак, преноси "New York Пост".
Хитна помоћ је позвана да надгледа порођај и све је прошло без компликација. Ипак, Лили је била изненађена што Ела након тога није "прихватила" њену бебу на начин на који је она очекивала.
"Зар Ела не би требало да буде почаствована што је њен дом био место тако важног тренутка?".
Лили се потом питала да ли је то што је током порођаја "потиснула" госте, укључујући и Еле, чија је кућа била, могло изазвати љутњу.
- Ела је од тада била хладна према нама. Она је једина која није свратила да види бебу - написала је новопечена мама у једној онлајн групи за савете.
Лили је затим признала да су прошле недеље пре него што се обратила Ели са захвалношћу и извињењем. А онда је уследио шок: Ела јој је одговорила рачуном за нови кауч.
- Послала ми је рачун за кауч. Што ми заправо не смета да платим, али ми је свеједно деловало грубо. Ипак, Ела делује веома повређено. Не знамо како да поправимо однос. Осећам се кривом - испричала је Лили.
Након што је прочитала 1.400 коментара у којима су јој многи рекли да је погрешила, Лили је рекла да ће се "удаљити" од објаве, али и да ће преузети одговорност.
- Ова ситуација је била луда за нас, али и за Елу. Нисам довољно размишљала о томе, иако је требало. Покушаћу да јој се поново јавим, да јој надокнадим штету, као што бих и требало, и да решимо све - написала је Лили.
Ипак, многи коментари нису били на њеној страни, па су јој поручивали да је "незахвална" и "непристојна".
- Сада када си родила, знаш колико порођај може бити неуредан. То је као место злочина. Нико не жели да седи на каучу на којем је неко родио - написао је један корисник.
Други су истакли да је кауч скуп и важан комад намештаја, као и да је требало одмах понудити надокнаду:
- Ако имате времена да објавите ово на интернету, а још нисте понудили да платите и замените кауч, то није у реду.
Било је и оних који су стали на страну пријатељице:
- Да сам ја Ела и да сам недељама чекала извињење без икаквог помена новца, била бих јако љута - написала је једна коментаторка.