PONOS BEOGRADA! Batajničanka od gume - Dušica Žujko

27.04.2021. 11:45
Dušica Žujko / Izvor: Foto: GO Zemun
Uspeh je ponovila i u vežbama bez rekvizita, dok je u vežbi vijačom bila najbolja, a u vežbi obručem treća, dok je u vežbi loptom zauzela četvrto mesto.

Na nedavno održanom prvenstvu Beograda u ritmičkoj gimnastici, u A individualnom programu desetogodišnja Batajničanka Dušica Žujko (2011) je u kategoriji pionirki  u višeboju osvojila drugo mesto i srebrnu medalju.

Dušica Žujko nastupa u najmlađoj kategoriji, trenira od četvrte godine u Gimnastičkom klubu Ritam - Pinki, a pohađa treći razred OŠ ''Branko Radičević'' u Batajnici.

Zahvaljujući činjenici da je tako mala, vredna, uporna i talentovana za šest godina treniranja nosilac najmanje 60 medalja na domaćim i međunarodnim takmičenjima, Dušica je viđena za državnu reprezentativku i redovna na kontrolnim treninzima za izbor članica državne reprezentacije.