EK: Partizanu se smrklo od "litvanske zore"

15.10.2014. 18:50 20:42
Millenko Tepić
Millenko Tepić / Izvor: MN Press

Crno-beli ubedljivo poraženi od litvanskog tima rezultatom 92:65.

Partizan nije uspeo da pruži jači otpor Lijetuvos ritasu (Litvanskim zorama) u prvom kolu E grupe Evrokupa. Crno-beli su poraženi u Viljnusu rezultatom 92:65 (30:21, 17:8, 23:25, 22:11). Srpski šampion od samog starta bio je u podređenom položaju i nije mogao da se suprotstavi raspoloženim šuterima litvanske ekipe.

Grupa E

Krasnij Oktobar – Asesoft 75:81

Banvit – Hapoel Jerusalim 80:76

Lijetuvos ritas – Partizan 92:65

Dok je Lijetuvos ritas obasipao koš crno-belih sa svih pozicija, u redovima Partizana je škripalo u napadu na sve strane. Izgubili su Beograđani čak 25 lopti (Gagić 6, Bogdanović 4) i u takvom odnosu snaga ubedljiv poraz je bio neminovan.

Lijetuvos ritas – Partizan 92:65 (30:21, 17:8, 23:25, 22:11)

LIJETUVOS RITAS: Lesli 18 (10 sk), Dambrauskas 2, Juskevičijus 5, Lukauskis 18 (6 sk), Baron, Šeškus, Valejka 4, Gecevičijus 5, Orelik 13, Natijazko, Kavaliauskas 14, Mozer 13.

PARTIZAN: Tepić 9 (6 sk), Kuzeloglu, Murić 9, Marinković 5, Dalo 3, Milutinov 12 (4 sk, 4as), Gagić 12 ( 5sk, 6 il), Andrić 3, Milutinović 7, Bezbradica 1, Bogdanović 4, Šalić.

Dešavanja iz „Simens arene“ mogli ste da pratite uživo na Srbiji Danas.

4/4

Lijetuvos ritas je posle poena Leslija ponovo stigao do 20 poena prednosti, 75:56. Posle sedam poena u seriji Lukauskisa domaćin je „skčio“ do kote 20, 78:58.

Crno-beli su u finišu meča dozvolili rivalu da se odlepi na plus 25, 85:60. Lijetuvos ritas je do kraja meča povećao razliku, 92:65.

3/4

Partizan je smanjio na 47:31, a onda je Lijetuvos ritas vezao 10 poena. Raspucao se  Kavaliauskas koji je u kratkom periodu vezao šest poena, 57:31 u 24. minutu.

Konačno se razigrao u redovima Partizana Edo Murić i uz pomoć Gagića, približio srpskog šampiona na minus 13, 61:48. U ritam je ušao još jedan novajlija Andreja Milutinović, koji debituje u Viljnusu, stigao je do sedam poena, 64:51 u 29. minutu.

Trojka Mozera donela je domaćinu novi beg, 70:54 posle tri četvtrine.

2/4

Đorđe Gagić je uspešno realizovao dva napada crno-belih na startu druge deonice. Međutm, litvanski tim je sredinom četvrtine stekao 15 poena viška, 40:25, a crno-beli nisu imali rešenja za Orelika.

Trojka Leslija i zakucavanje Kavaliuskasa samo su dodatno gurnuli crno-bele u ambis. Novim poenima Leslija, Lijetuvos ritas je poveo sa 47:27. Rezultat na poluvremenu je 47:29. Domaćine je pogodio sedam trojki, najefikasniji su Lesli i Orelik sa po devet poena. Tepić je u Partizanu postigao sedam, a Gagić šest poena.

1/4

Domaćin je poveo sa 12:5 posle trojke i dvojke Orelika. Crno-beli imaju mnogo problema u napadu, Lijetuvos je stekao plus osam u šestom minutu, 17:9.

Milenko Tepić jedini je raspoložen u ofanzivi kod crno-belih, posle poena kapitena gostiju i trojke Borisa Daloa, Partizan se primakao na 17:15.

Mozer je sa dve trojke inicirao seriju domaćina 8:0 za 25:15 u devetom minutu. Partizan je na prvu malu pauzu otišao sa minusom od devet poena, 30:21.