ЕК: Партизану се смркло од "литванске зоре"

15.10.2014. 18:50 20:42
Millenko Tepić
Millenko Тепић / Извор: МН Press

Црно-бели убедљиво поражени од литванског тима резултатом 92:65.

Партизан није успео да пружи јачи отпор Лијетувос ритасу (Литванским зорама) у првом колу Е групе Еврокупа. Црно-бели су поражени у Виљнусу резултатом 92:65 (30:21, 17:8, 23:25, 22:11). Српски шампион од самог старта био је у подређеном положају и није могао да се супротстави расположеним шутерима литванске екипе.

Група Е

Красниј Октобар – Асесофт 75:81

Банвит – Хапоел Јерусалим 80:76

Лијетувос ритас – Партизан 92:65

Док је Лијетувос ритас обасипао кош црно-белих са свих позиција, у редовима Партизана је шкрипало у нападу на све стране. Изгубили су Београђани чак 25 лопти (Гагић 6, Богдановић 4) и у таквом односу снага убедљив пораз је био неминован.

Лијетувос ритас – Партизан 92:65 (30:21, 17:8, 23:25, 22:11)

ЛИЈЕТУВОС РИТАС: Лесли 18 (10 ск), Дамбраускас 2, Јускевичијус 5, Лукаускис 18 (6 ск), Барон, Шешкус, Валејка 4, Гецевичијус 5, Орелик 13, Натијазко, Кавалиаускас 14, Мозер 13.

ПАРТИЗАН: Тепић 9 (6 ск), Кузелоглу, Мурић 9, Маринковић 5, Дало 3, Милутинов 12 (4 ск, 4ас), Гагић 12 ( 5ск, 6 ил), Андрић 3, Милутиновић 7, Безбрадица 1, Богдановић 4, Шалић.

Дешавања из „Сименс арене“ могли сте да пратите уживо на Србији Данас.

4/4

Лијетувос ритас је после поена Леслија поново стигао до 20 поена предности, 75:56. После седам поена у серији Лукаускиса домаћин је „скчио“ до коте 20, 78:58.

Црно-бели су у финишу меча дозволили ривалу да се одлепи на плус 25, 85:60. Лијетувос ритас је до краја меча повећао разлику, 92:65.

3/4

Партизан је смањио на 47:31, а онда је Лијетувос ритас везао 10 поена. Распуцао се  Кавалиаускас који је у кратком периоду везао шест поена, 57:31 у 24. минуту.

Коначно се разиграо у редовима Партизана Едо Мурић и уз помоћ Гагића, приближио српског шампиона на минус 13, 61:48. У ритам је ушао још један новајлија Андреја Милутиновић, који дебитује у Виљнусу, стигао је до седам поена, 64:51 у 29. минуту.

Тројка Мозера донела је домаћину нови бег, 70:54 после три четвтрине.

2/4

Ђорђе Гагић је успешно реализовао два напада црно-белих на старту друге деонице. Међутм, литвански тим је средином четвртине стекао 15 поена вишка, 40:25, а црно-бели нису имали решења за Орелика.

Тројка Леслија и закуцавање Кавалиускаса само су додатно гурнули црно-беле у амбис. Новим поенима Леслија, Лијетувос ритас је повео са 47:27. Резултат на полувремену је 47:29. Домаћине је погодио седам тројки, најефикаснији су Лесли и Орелик са по девет поена. Тепић је у Партизану постигао седам, а Гагић шест поена.

1/4

Домаћин је повео са 12:5 после тројке и двојке Орелика. Црно-бели имају много проблема у нападу, Лијетувос је стекао плус осам у шестом минуту, 17:9.

Миленко Тепић једини је расположен у офанзиви код црно-белих, после поена капитена гостију и тројке Бориса Далоа, Партизан се примакао на 17:15.

Мозер је са две тројке иницирао серију домаћина 8:0 за 25:15 у деветом минуту. Партизан је на прву малу паузу отишао са минусом од девет поена, 30:21.