SP: Varela spasio Portugal od ispadanja (VIDEO)

22.06.2014. 23:49 14:43
Silvestre Varela postiže izjednačujući gol za Portugal
Silvestre Varela postiže izjednačujući gol za Portugal / Izvor: Beta/AP

SAD – Portugal 2:2 (0:1). Portugalci u 95. minutu izbegli eliminaciju sa Mundijala.

Neverovatan meč u Manausu. Sjedinjene Američke Države i Portugal su igrali nerešeno 2:2 (0:1) u grupi G. Junak Portugalaca je Varela, koji je postigao gol samo nekoliko sekundi pre kraja i tako spasao svoju reprezentaciju od ispadanja sa Mundijala u Brazilu.

Stadion: „Amazonija“ u Manausu.

Gledalaca: 40.123.

Sudija: Nestor Pitana (Argentina).

Strelci: 0:1 Nani (5), 1:1 Džons (64), 2:1 Dempsi (81), 2:2 Varela (90+5).

Žuti karton: Džons (SAD).

SAD: Hauard, Džonson, Kameron, Bezler, Bizli, Bekerman, Džons, Bedoja (od 72. Jedlin), Bredli, Zusi (od 90+1. Gonzales), Dempsi (od 87. Vondolovski).

Portugal: Beto, Pereira, Kosta, Alves, Almeida (od 46. Karvaljo), Mutinjo, Veloso, Meireles (od 69. Varela), Nani, Postiga (od 16. Eder), Ronaldo.

Poveli su Portugalci golom Nanija u petom minutu, koji je iskoristio grešku Kamerona i savladao Hauarda. Ipak, imaju za čime da žale Amerikanci jer su bili nadomak potpunog preokreta u drugom poluvremenu. Prvo je Džons u 64. minutu izjednačio na 1:1, a devet minuta pre kraja Dempsi je izbegao ofsajd zamku i preokrenuo na 2:1. U tom momentu je Portugal bio pred ispadanjem sa Svetskog prvenstva, a izabranike Paula Benta je spasao Varela u petom minutu nadoknade.

Situacija je za Portugalce i dalje teška, jer se u poslednjem kolu sastaju sa Ganom, dok SAD igra sa Nemačkom. Ovom utakmicom je završeno drugo kolu grupne faze takmičenja. U G grupi su dan ranije Nemačka i Gana igrali nerešeno 2:2.

Pre njih su odigrana dva meča u grupi H u kojima je Belgija u finišu savladala Rusiju, dok je Alžir ubedljivom igrom pobedio Južnu Koreju.

Klint Dempsi
Klint Dempsi / Izvor: Beta/AP

Prenos uživo možete da pratite na Srbijadanas.com:

90+5. minut - Kraj utakmice.

90+5. minut - GOOOL!!! 2:2 strelac Varela. Ronaldo je ubacio pred gol, a Varela je glavom u padu poslao loptu u gol.

90+1. minut - Poslednja izmena u SAD, izašao je Zusi, a ušao Omar Gomzales.

87. minut - Izmena u SAD, izlazi Dempsi, a ulazi Vondolovski.

81. minut - GOOOL!!!! 2:1 strelac Dempsi. Odlična kombinacija Amerikanaca, lopta je došla do Dempsija, koji je izbegao ofsajd zamku i stomakom poslao loptu u gol.

75. minut - Prvi žuti katon na utakmici zaradio je Džermajn Džons posle faula nad Mutinjom.

72. minut - Prva izmena u SAD, izašao je Bedoja, a ušao je Jedlin.

69. minut - Poslednja izmena u Portugalu. Izašao je Meireles, a ušao je Varela.

66. minut - Dve odlične intervencije golmana Hauarda. Prvo jre skinuo loptu sa glave Kristijanu Ronaldu posle centaršuta sa desne strane, a potom je odbranio šut Meirelesu.

64. minut - GOOOOOL!!!! 1:1 strelac Džermajn Džons. On je šutirao sa 18 metara, i iznenadio golmana Beta.

55. minut - Najbolja prilika za SAD do sada. Majk Bredli je šutirao iz srca šesnaesterca, ali je pred gol linijom bio Kosta i sprečio pogodak.

49. minut - Odlična šansa za SAD. Fabijan Džonson je šutirao iz blizine sa desne strane, lopta je zakačila jednog Portugalca, a Beto ju je izbacio u korner.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme. Odmah na početku druga izmena u Portugalu. Izašao je Almeida, a ušao Karvaljo.

45. minut - Kraj prvog poluvremena.

45. minut - Odlična odbrana golmana Hauarda, koji je u padu skrenuo loptu u korner. Šutirao je Eder.

40. minut - Zbog velike vrućine, prvi put na Mundijalu u Brazilu, sudija je napravio pauzu da bi se igrači osvežili.

28. minut - Dempsi je ušao u šesnaesterac, šutirao, ali su Portugalci izbacili loptu u korner. Dempsi je protiv Gane polomio nos, ali sada igra bez maske.

24. minut - Bredli šutira, ali lopta odlazi preko gola.

16. minut - Prva izmena u Portugalu. Umesto povređenog Postige ušao je Eder.

12. minut - Amerikanci pokušavaju da izjednače, ali bez konkretnih šansi.

5. minut - GOOOOL!!!! 0:1 strelac Nani. Veloso je ubacio loptu u šesnaesterac, očajno je reagovao Kameron, koji je dodao loptu do Nanija, a ovaj savladao Hauarda.

1. minut - Utakmica je počela.