ABA LIGA FINALE: ZVEZDA tek u finišu baražnom vatrom slomila otpor hrabre MEGE

28.04.2016. 18:56
Marko Simonovic
Marko Simonovic / Izvor: Srbija Danas

Crveno-beli slavili sa 95:88 i napravili prvi korak prema odbrani trofeja

Prvi od tri potrebna koraka prema odbrani trofeja u ABA ligi košarkaši Crvene zvezde napravili su trijumfom protiv Mega Leksa  - 95:88 (27:25, 21:20, 20:25, 27:18). Prva utakmica finalne serije još jednom je potvrdila da su se u borbi za šampionsko prstenje našla dva najbolje tima, a prava je šteta što je u dovrani "Aleksandar Nikolić" bilo 2.586 gledalaca, jer su propustili mnogo toga što košarku čini kraljicom igara.

Mladi tim iz Sremske Mitrovice oslabljen neigranjem Jaramaza, Luvavua, Kaba, i Aranitovića pružio je sjajan otpor, odbijao skoro 38. minuta da potpiše kapitulaciju, nekoliko puta se vraćao iz mrtvih, ali je poklekao pod baražnom vatrom polovinom finalne deonice.

Iako je imala nekoliko raspoloženih pojedinaca pre svih Maika Cirbesa, u većem delu meča izraženu dominaciju Zvezda nikako nije uspevala da prelomi utakmicu. Crveno-beli su nekoliko puta ispuštali vođstvo od devet poena razlike i dozvaljavali gostima da naprave preokret. Ali, kad je krenula baražna paljba Beograđana sredinom finalne deonica mladom timu iz Sremske Mitrovice nije bilo spasa. Marko Simonović pogodio je tri, a Kvinsi Miler jednu trojku za prednost 88:75. Ipak, Danilo Nikolić i Nikola Ivanović smanjili su na 90:86, ali je tada na scenu stupio Marko Gudurić i zapečatio sudbinu Mege - 95:88.

Drugi meč finalne serije igra se u subotu od 20. časova takođe u dvorani "Aleksandar Nikolić".

A kako je bilo iz minuta u minut na prvog utakmici možete pročitati u nastavku teksta.

DVORANA: Aleksandar Nikolić

GlEDALACA: 2.586

SUDIJE: Radović, Jovčić, Hercog

CRVENA ZVEZDA: Kinsi 7, Rebić, Dangubić 2, Mitrović 3, Lazić 12, Micić, Simonović 15,. Gudurič 9, Jović 11, Miler 17, Cirbes 17, Štimac 2.

MEGA LEKS: Simić 8, Đoković, Veljković, Musić, Ivanović 25, Pavlović, Zagorac 13, Simeunović 20, Nikolić 18, Janković 4, Pecarski.

Crvena zvezda: Kinsi, Dangubić. Mitrović, Jović, Cirbes.

Mega Leks: Simić, Ivanović, Zagorac, Nikolić, Janković.

Pre početka utakmice minutom ćutanja je odata pošta ubijenom navijaču Crvene zvezde Aleksandru Jaćimoviću, u noći između petka i subote u Čačku.

Tok meča

40. minut - Simeunović postavlja konačan rezultat - 95:88.

39. minut - Marko Gudurić pogađa pet vezanih poena, uz jednu efektnu blokadu - 95:86.

Marko Gudurić
Marko Gudurić / Izvor: Srbija Danas

37. minut -  Serija Mege se nastavlja. Nikola Ivanović pogađa za 90:86

36. minut -  Danilo Nikolić inicira seriju 7:0. Mega smanjuje na 88:82. Radonjić traži tajm-aut.

34. minut - Nova trojka Simonovića. Stigao je do 15. poena, Zvezda vodi sa 88:75.

33 minut - Iza linije 6,75 precizan je Miler - 83:72. Da li je ovo početak raspleta? Milojević traži tajm-aut.

32 minut - Dve vezane trojke Marka Simonovića - 80:72!

32. minut - Kvinsi Miler nastavlja da briljira. Probudila se publika. Hrabra Mega se ne predaje - 74:72.

30. minut - Kvinsi Miler je doveo Zvezdu u vođstvo - 68:67, ali je treće četvrtina završena trojkom Radeta Zagorca za 68:70

28. minut - Ovo je malo ko očekivao, Mega vodi 65:67. Nikola Ivanović igra sjajnu utakmicu.

Nikola Ivanovic
Nikola Ivanovic / Izvor: Srbija Danas

26. minut - Pomenuti triling Mege, je nerešiva enigma za crveno - bele. Postigli su 44 poena. Rezultat je izjednačen - 63:63

24. minut - Mega ne odustaje. Nikolić pogađa trojku. Preciznu su Simeunović i Ivanović. Mega smanjuje na 57:55. Radonjić je primoran da zatraži tajm-aut.

22. minut - Razigrao se Kvinsi Miler. Zvezda odlazi na rekordnih + "9" - 57:48.

Miodrag Raznatovic
Miodrag Raznatovic / Izvor: Srbija Danas

20. minut -  Kao i na kraju prve, i finiš druge četvrtine pripada Megi. Simeunović trojkom smanjuje na 48:45 što je konačan rezultat prvog poluvremena.

19. minut - Zvezda ponovo preuzima punu kontrolu, Cirbes (15 poena) dominira. Crveno-beli vode sa 48:41.

17. minut - Trojka, pa realizovana kontra Branka Lazića. Zvezda ponovo vodi - 42:41.

16 . minut - Nikola Ivanović pogađa dve vezane trojkr. Mega čuva vođstvo - 35:37.

13. minut -  Mega se ne šali. Zagorac i Ivanović, uz pomoć Simića prave prokret - 29.31. Zvezda je sve nervoznija.

10. minut -  Finiš prve četvrtime pripao je Megi. Serijom 8:3 gosti su preko Ivanovića smanjili na 27:25.

8. minut - Rade Zagorac i Danilo Nikolić vratili su na tren Megu u život, ali je usledilo brutalno zakucavanje Kvinsija Milera - 24:17.

5. minut. - Dve odlične akcije Stefana Jovića, Zvezda vodi 18:11. Dejan Milojević traži tajm-aut.

Stefan Jović
Stefan Jović / Izvor: Srbija Danas

4. minut - 13:7. Branko Lazić je već upisao sedam poena.

hala Pionir
hala Pionir / Izvor: Srbija Danas

3. minut - Nemanja Dangubić se požalio na bol u stopalu i izašao iz igre.

2. minut - Crveno-beli vode sa 6:4. raspoloženi Maik Cirbes postigao je četiri poena.