ABA LIGA: Krka ispustila lidera, dan obeležili nekadašnji košarkaši Crvene zvezde i Partizana

12.12.2015. 23:04
Sead Šehović u prodoru u meču Krka - Budućnost
Sead Šehović u prodoru u meču Krka - Budućnost / Izvor: Foto: aba-liga.com/Krka/Drago Perko/kosarka.si

U prvom meču dana MZT u Skoplju bolji od "zmajčeka".

Košarkaši Budućnosti savladali su u gostima Krku rezultatom 84:78 (24:20, 22:15, 12:23, 26:20) u meču 14. kola ABA lige.

Lider regionalnog takmičenja imao je gotovo siguran trijumf, krajem drugog perioda igre 14 poena "viška" (45:31), ali je u nastavku domaćin potpuno uhvatio priključak, a zatim početkom poslednje četvrtine stigao i do vođstva. Ipak, u završnici je Budućnost bila snalažljivija, zahvaljujući sjajnom šutu za dva poena (73 odsto) i raspoloženom Tadiji Dragićeviću (20p, 5sk, 3as) izborila peti vezani trijumf. Fantastičan učinak imao je još jedan bivši košarkaš Crvene zvezde Bojan Subotić koji je upisao "dabl-dabl", sa po 12 poena i skokova.

Na drugoj strani, u redovima domaćina bolji od ostalih bio je nekadašnji košarkaš Partizana Stefan Sinovec koji je postigao 16 poena i upisao tri skoka.

U prvom meču dana, u Skoplju je domaći MZT savladao Olimpiju rezultatom 81:62 (17:14, 21:10, 23:14, 20:24).

Domaćin je do trijumfa stigao sjajnom igrom u središnjem delu meča, kada je stekao čak 26 poena prednosti u 27. minutu (58:32). najefikasniji u pobedi domaćih bio je Damjan Stojanoski sa 20 poena, dok je kod gostiju iz Slovenije izvanredan bio nekadašnji košarkaš Partizana i Crvene zvezde Sava Lešić sa 18 koševa i čak 13 skokova.

Mega Leks - Crvena zvezda (21)

TABELA: Budućnost 12-2, Crvena zvezda 10-3, Cedevita 10-3, Mega Leks 9-4, Tajfun 7-7, Zadar 7-6, Krka 6-8, MZT 5-9, Olimpija 5-9, Igokea 5-8, Partizan 5-8, Metalac 5-8, Sutjeska 4-10, Cibona 4-9.