ABA LIGA: Milan Mačvan "iskopao" vrednu pobedu protiv Krke

27.12.2014. 20:49
Dragan Milosavljević
Dragan Milosavljević / Izvor: Foto: abaliga.com

Poslednju utakmicu u 2014. godini košarkaši Duška Vujoševića završiše pobedom nad Krkom od 78:72 pa sada imao isti odnos pobeda i poraza kao Olimpija. U dva sledeća meča u "Pioniru" igraju protiv Cedevite i Olimpije.

Poslednji meč u 2014. godini košarkaši Partizana završiše pobedom.

Vrednom pobedom u Novom Mestu, protiv Krke, koja je u 2. kolu ABA lige ostvarila istorijski trijumf u "Pioniru". Dakle, Partizan posle 15. odigranih kola ima osam pobeda, a ova od 78:72 (21:17, 17:15, 23:20, 17:19) važna je u ultimativnoj borbi crno-belih za plej-of.

Bez previše atraktivnih poteza i u utakmici koja nije bila za prepričavanja Partizan je Krku dobio na krilima igre Milana Mačvana, ali i "unutrašnjom igrom" koja je i trebalo da bude prednost.

Partizan je od 7-8 minuta, kada je poveo 18:11 kontrolisao rezultat, a dok je domaće služio šut izvan linije za tri poena publika je imala mogućnost da kaže da je meč bio zanimljiv. Rezultatski, bar. Krka je veći deo igrala bez ikakvog rešanja u napadu, iako Partizan nije previše kombinovao s odbrambenim opcijama.

Milan Mačvan
Milan Mačvan / Izvor: Foto: KK Krka/Drago Perko/kosarka.si

Sa druge strane, Mačvan i Milutinov iskoristili su činjenicu da su u reketu jači od direktnih čuvara te su i, ako promaše, bili na liniji penala. Partizan je u Sloveniji dominirao u skoro svim segmentima igre. Imali su izabranici Duška Vujoševića čak 11 skokova više, ali je šut za tri poena i dalje "trn u oku". Ako neko ne zna, u ovom segmentu Partizan je sa 25 odsto najgori tim ABA lige.

Više od 65 odsto šuta za dva anuliralo je još jedno loše trojkaško izdanje (8/28), ali odnos asistencija i izgubljenih lopti bio je dobar (18/8) te je Partizan i zbog toga kontrolisao rezultat. Istina, dve trojke, Tepića i Andrića u poslednjoj deonici, mogu da se nazovu krucijalnim. Krucijalnim pošto su tada otišli na 73:62, ispostaviće se, nedostižnih 11 viška.

Milan Mačvan se naigrao i MVP je meča. Ubacio je 24 poena (6/8 za dva, 3/7 za tri, 8sk, 6as, 3iz). Tepić  ga je pratio s 14 poena (3/3 za dva, 2/6 za tri, 6sk), dok je Milutinov u pobedi učestvovao sa 13 poena (4/4 za dva, 7sk).

TABELA:

Crvena zvezda 15/0, Cedevita 11/4, Budućnost 11/3, Olimpija 8/7, Partizan 8/7, Cibona 8/7, Zadar 7/8, Krka 6/8, Mega 6/8, Solnok 6/8, MZT 5/10, Igokea 5/9, Metalac 5/9, Levski 1/13.

Ovde možete pročitati kako se kretao rezultat u dvorani "Leon Štukelj".

4. ČETVRTINA

Partizan ima plus, ali i pored činjenice da su u nekoliko navrata imali i 11 poena viška pobeda nije sigurna. Krka je na startu poslednje deonice ponovo pogodila dve brze trojke te sa 11 zaostatka u 32. minutu smanjila na 58:63.

Trojkama Tepića (2/5 za tri) i Mihajla Andrića (1/6 za tri) crno-beli, pet minuta pre kraj ponovo imaju +11 (73:62), a kako se stvari na parketu odvijaju, malo je verovatno da ostati bez celog plena.

3. ČETVRTINA

Dobro je napadački počeo Partizan treću deonicu. Mačvan je trojkom povećao suficit, da bi kapiten košem prednost "doveo" na maksimalnih 11 (43:32). Usledila je zatim mini serija domaćih, pa se prednost Beograđana brzo prepolovila.

Srećom po Partizan, brzo su se "skupili", te zaustavili Krku u novom napadu. Zahvaljujući razigranom Mačvanu, ali i trojkama Tepića crno-beli su u 24. minutu imali +12 (54:42). Stvorenu prednost crno-beli su održavali u rasponu od šest do devet poena, a Krka je, bez previše napadačkih opcija, trojkama pokušavala da anulira minus.

Dragan Milosavljević / Izvor: Foto: KK Krka/Drago Perko/kosarka.si

POLUVREME

Uh, kako je lepo Partizan "otvorio" drugu deonicu... U NBA stilu mladi Vanja Marinković je poentirao "na drugi obruč". Krka se ne da... Tri trojke za radem su postigli (6/8 za tri, 1/7 za dva)... Andrić ne vraća tri, ali Partizan sve kupi pod Krkinim košem. Crno-beli imaju deset skokova (5/5), a Krka samo tri (2/1).

Mačvan je prvi košarkaš sa deset poena... Krka se vraća - 24:26! Krka je imala "prazan hod", što se tiče napada. Počeli su da promašuju i trojke... No, Partizan ne kažnjava. Krka parira igrom u odbrani i zato je u 17. minutu bilo 33:28 za Partizan. Do kraja poluvremena Partizan "iskopa" nekoliko koševa i dobro završi posao u odbrani te na veliku pauzu ide s šest poena plusa (38:32).

1. ČETVRTINA:

Prva dva šuta na utakmici u Novom Mestu košarkaši Krke i Partizana su pogodili. Samo što su domaći dali trojku. Odbrane su odmah "čvrsto" postavljene i za očekivati je da se ovaj meč završi bez mnogo poena. Krka u drugom minutu daje i drugu trojku - Armsted!

Kao što se i očekivalo u reketima nema mesta za protivničke igrače. Krku služi šut s distance, dok crno-beli u napadu insistiraju na "ubacivanje" lopti visokim igračima. Posle 5. minuta Partizan vodi 12:8 i NEMA ni jedan faul.

Krka je dala tri trojke i jednu dvojku, a Partizan polako uspostavlja "unutrašnju dominaciju" gde ima prednost. Mačvan i Milutinov odlično sarađuju, a najgori trojkaški tim u ABA karavanu (25%) pogađa dve vezane (Mačvan, Milosavljević) te odlazi na 21:11. Krka nema rešenja za nekoliko vrsta Partizanove odbrane! Lopta ne može u reket, jer tamo nema nikoga. Armsted, Hukić i Joksimović ne žele da "uđu" i previše se oslanjaju na trojke... (5/7 za tri)