ACB: Markovićeva Unikaha srušila Barselonu u produžetku (VIDEO)

10.06.2015. 23:26
Stefan Marković
Stefan Marković / Izvor: MN Press

Klub iz Malage produžio polufinalnu seriju Endesa lige.

Košarkaši Unikahe smanjili su rezultat u polufinalnoj seriji španske Endesa lige protiv Barselone na 2-1, pošto su u trećem meču polufinala kao domaćini posle produžetka slavili pobedu rezultatom 89:84 (20:24, 18:18, 18:18, 18:14, 15:10).

U vrlo neizvesnom meču rezultat se lomio tokom najvećeg dela susreta u Malagi. Barselona je imala priliku da u poslednjem napadu u regularnom delu meča stigne do pobede i plasmana u veliko finale, ali najpre Džastin Doelman nije pogodio trojku, a zatim i Bred Oleson "iz odbojke".

U dodatnih pet minuta Unikaha je vođena frenetičnim navijanjem svojih fanova stigla do prvog trijumfa u seriji i tako produžila nadu da bi prvi put od 2006. godine mogla da stigne do finala šapnske Endesa lige.

Solidnu partiju u domaćem sastavu je pružio srpski reprezentativac Stefan Marković koji je zabeležio sedam poena. Pobedu Unikahi doneli su pre svih Karlos Suarez sa 13 poena i 11 skokova, odnosno, Fran Vaskez sa osam poena i čak 13 uhvaćenih lopti.

U redovima Barselone odličnu partiju pružio je Dešon Tomas koji je zabeležio 17 poena (sve u regularnom delu) i četiri skoka, Marselinjo Uertas upisao je 15 koševa, dok su Tomaš Satoranski i Ante Tomić zabeležili po 12 (takođe sve u regularnih 40 minuta).

Naredni meč serije igra se u petak kada će domaćin ponovo biti Unikaha. U drugom polufinalu između Real Madrida i Valensije trenutni rezultat u seriji je 2:1 za "kraljevski klub", a četvrta utakmica igra se u četvrtak u Valensiji.

Kako je Serhio Ljulj doneo pobedu Realu u trećem meču serije pogledajte OVDE.