AO (8. DAN): Raonić čeka Noleta, Nišikori pregazio Ferera (VIDEO)

26.01.2015. 07:50
Miloš Raonić
Miloš Raonić / Izvor: Beta/AP
Svoj meč počele su Venus Vilijams i Agnješka Radvanjska.

Kanadski teniser Miloš Raonić savladao je Felisijana Lopeza rezultatom 3:2 (6:4, 4:6, 6:3, 6:7, 6:3) i tako se plasirao u svoje prvo četvrtfinale Australijen opena u karijeri. Raonić će dobiti svog narednog protivnika posle susreta Đoković-Miler.

Plasman u naredno kolo obezbedio je i Kej Nišikori koji je maksimalnim rezultatom savladao Davida Ferera. Gotovo tri preslikana seta odigrali su japanski i španski teniser, ali se na kraju radovao peti teniser sveta koji će se u četvrtfinalu sastati sa Vavrinkom.

Kej Nišikori
Kej Nišikori / Izvor: Beta/AP

Četvrti teniser sveta, Stanislas Vavrinka, nimalo lako plasirao se u četvrtfinale Australian opena, pošto je sa 3:1 savladao Gabrijela Garsiju-Lopeza. Ogromna borba viđena je u četvrtom setu, kada je Španac imao prednost od 6:3 u taj-brejku, ali je Švajcarac sa četiri uzastopna poena uspeo da preokrene i zatim osvoji set vredan pobede.

Prva teniserka sveta, Serena Vilijams, uspela je da preokrene protiv veoma nezgodne Garbine Muguruze i plasira se u naredno kolo takmičenja. Španjolka je veoma ubedljivo dobila prvi period igre sa 6:2 i tada se činilo da će scenario sa prošlogodišnjeg Rolan Garosa, biti ponovljen. Međutim, Serena se zainatila i u naredna dva seta, prepustila samo pet gemova protivnici. Doduše, nije sve bilo tako bajno, kako je pisalo na semaforu, a možda i ključni gem ovog susreta, odigran je u trećem setu, kada je Muguruza propustila čak šest brejk prilika.