ATP BAZEL: Troicki eliminisan, ispustio dve meč lopte na svom servisu!

26.10.2015. 17:31
Viktor Troicki
Viktor Troicki / Izvor: Beta/AP

Drugi reket Srbije ispao već u prvom kolu turnira u Švajcarskoj.

Srpski teniser Viktor Troicki eliminisan je već na startu ATP turnira serije 500 u Bazelu. Drugi reket Srbije izgubio je posle preokreta od Francuza Adriana Manarina rezultatom 4:6, 7:5, 7:6 (7:3).

Troicki je imao prednost od 1:0 u setovima, do koje posle veoma neizvesne igre u kojoj je bio sigurniji na svoj servis, da bi u desetom gemu stigao do brejka iskoristivši treću set loptu i tako poveo u meču (6:4). U Drugom delu igre Troicki je odmah izgubio svoj servis gem, ali je u šestom uspeo da uzvrati. Srbin je vodio sve do desetog gema kada je bio na dva poena od pobede, ali je Manarino sačuvao servis, a onda vezao još dva brejka za izjednačenje (5:7).

U trećem setu još bolja prilika za srpskog tenisera. Troicki je dva puta imao prednost od brejka, drugi put i dve meč lopte na svoj servis, ali je dozvolio 40. igraču sveta da uzvrati, a potom u taj-brejku trećeg seta stigne i do trijumfa - 7:6 (7:3).

Manarino će u osmini finala igrati protiv boljeg iz duela Sepi - Gofan, dok će Srbiju u nastavku takmičenja predstavljati samo Dušan Lajović koji je u nedelju kroz kvalifikacije stigao do glavnog žreba i duela sa Aleksandrom Dolgopolovim. Taj duel na programu je u utorak.