ATP FINALE: Federer silan protiv Nišikorija

11.11.2014. 17:05
Rodžer Federer na Mastersu u Parizu
Rodžer Federer na Mastersu u Parizu / Izvor: Beta/AP

Švajcarac zabeležio drugi trijumf na poslednjem turniru sezone i praktično obezbedio polufinale.

Švajcarski teniser Rodžer Federer zabeležio je drugi trijumf na ATP finalu sezone u Londonu savladavši Japanca Keija Nišikorija rezultatom 2:0 (6:3, 6:2).

Drugi teniser sveta u prestonicu Velike Britanije došao je rešen da učini sve što je u njegovoj moći kako bi se domogao prvog mesta na ATP listi na kraju sezone. Posle relativno laganog trijumfa nad Milošem Raonićem u prvom kolu, Federer je još manje problema imao sa petim teniserom sveta i stigao do druge pobede posle samo 70 minuta igre.

Nišikori je odlično počeo susret, u trećem gemu prvog seta imao dve brejk lopte, ali ih je Federer neutralisao, a onda već u narednom gemu on stigao do brejka koji je sigurno čuvao do kraja prvog dela igre koji je rešio rezultatom 6:3.

U nastavku je Federer bio još ubedljiviji i sa dva brejka lagano stigao do 5:2. Nišikori je u osmom gemu imao priliku da se donekle vrati u meč, ali nije iskoristio brejk šansu, pa je Federer sigurnim servisima stigao i do drugog seta (6:2) i meča.

U drugom meču drugog kola Grupe B u utorak od 21 čas igraju Miloš Raonić i Endi Marej, posle kojeg će biti jasnije ko osim Rodžera Federera može da se nada plasmanu u polufinale.