ATP MONTE KARLO: Viktor se sapleo već na startu

10.04.2016. 18:14
Viktor Troicki
Viktor Troicki / Izvor: Profimedia

Domaći as nadigrao srpskog tenisera

Srpski teniser Viktor Troicki završio je učešće na Mastersu u Monte Karlu već u prvom kolu porazom od Žila Simona. Francuz je slavio sa 6:3, 6:4.

Viktor nije uspeo da se privikne na zemljanu podlogu, pa je u drugu rundu turnira u ’Kneževini’ prošao 15. nosilac. Simon se već na startu meča suočavao sa problemima – u maratonskom gemu morao je da spasava dve brejk lopte, a kada je to uspeo, uzbuđenja nije bilo sve do završnice seta. Pri rezultatu 4:3 Žil se izborio za dve vezane prilike, već prvu iskoristio i potom sigurno odservirao za prvi set.

U mnogo boljem raspoloženju ušao je u drugi set i vrlo brzo poveo sa 5:2, uz dva brejka prednosti. Srpski teniser vratio je jedan i uneo neizvesnost, da bi u desetom gemu došao na korak da se potpuno vrati u meč. Međutim, Simon se izvukao i završio posao posle 105 minuta.