ATP MONTREAL: Đoković ponovo Šardiju nije prepustio ni set

15.08.2015. 22:37
Novak Đoković
Novak Đoković / Izvor: Beta/AP

Najbolji teniser sveta se plasirao u finale Rodžers kupa.

Novak Đoković igraće u finalu Rodžers kupa koji se igra u Montrealu. Najbolji teniser sveta je savladao Francuza Žeremija Šardija 6:4, 6:4 i za titulu će se boriti sa boljim iz meča Endi Marej – Kei Nišikori. Taj meč se igra u nedelju od 21 sat. Đoković je na taj način savladao Šardija i u desetom međusobnom meču, a Francuz mu do sada nije uzeo ni set.

Šardi je na samom početku meča napravio dve greške, a to je Đoković iskoristio i napravio brejk. Novak je do kraja seta zadržao tu prednost, mada je u jednom momentu izgledalo da će biti velikih problema. Pri rezultatu 3:2, on se požalio na bolove u laktu i zatražio je medicinsku pomoć. Na sreću, to je bio samo trenutak i do kraja meča je sve bilo u redu.

U drugom setu je Novak napravio brejk u petom gemu i poveo 3:2 i do kraja meča nije ispuštao prednost. Mogao je i u prvom gemu da oduzme servis protivniku, ali je Šardi spasao dve brejk lopte.