ATP PARIZ: Profesor Nole održao čas tenisa Nišikoriju!

01.11.2014. 16:56 18:43
Novak Đoković
Novak Đoković / Izvor: Profimedia

Srpski teniser savladao je Japanca Keja Nišikorija u polufinalu mastersa u Parizu sa 2:0 (6:2, 6:3).

Profesor Nole držao je 60. minutni čas tenisa, a njegov "učenik" bio je Kej Nišikori. Najbolji teniser sveta je za nešto više od jednog časa obezbedio plasman u finale mastersa u Parizu pobedom od 2:0 (6:2, 6:3) i tako obezbedio priliku da odbrani trofej osvojen prošle godine. Nema puno načina da se opiše ovaj polufinalni okršaj, koji je suštinski razlikovao od onog na US Openu, jer Japanac jednostavno nije bio na svom nivou.

Servirao je veoma loše, riterni su mu završavali u dnu mreže, dok je na drugoj strani naš igrač bio nemilosrdan. Uspeo je šesti nosilac da oduzme servis Novaku u petom gemu drugog perioda, ali je to bilo sve od njega. U "gradu svetlosti" gledaćemo "ić" finale, pošto je Kanađanin Miloš Raonić bio bolji od Tomaša Berdiha u tri seta.

Prenos uživo mogli ste da pratite na Srbijadanas.com:

2. set - 6:3.

Petim as udarcem, Novak je nastavio tamo gde je stao u prvom, 1:0. Nešto sporiji početak drugog seta, ali je Đoković nastavio sa suverenim servisima, ne dozvolivši protivniku da napravi bilo kakav pomak u svojoj igri, 2:1. Kao i u prvom setu, srpski teniser dolazi do brejka u četvrtom gemu, 3:1. Ipak, Nišikori je uzvatio i bekhend paralelom "prošao" Novaka, iskoristio prvu priliku za brejk i tako uspeo da smanji na 3:2.

Četvrtom duplom servis greškom, Nišikori bukvalno prepušta Srbinu naredni gem. Japanac na terenu deluje potpuno razbijeno, 4:2. Od 0:40, Novak je odservirao sjajno 5 puta i tako potpuno preokrenuo gem u svoju korist, 5:2. Japanac je pokušao nešto više da učini izlascima na mrežu, ali mu u ovom susretu ništa nije išlo za reketom. U poslednjem gemu, Nišikori je pokušao lob udarcem da "zaobiđe" Novaka na mreži, ali je ostao zamalo neprecizan, 6:2.

1. set - 6:2.

Uvodni gem relativno lako je pripao srpskom teniseru. Veoma siguran je bio naš teniser i u drugom servis gemu, pa je posle 9 minuta poveo sa 2:1. Posle oduzetog servisa protivniku, Đoković je još jednim laganim servis gemom potvrdio ostvareni brejk i tako poveo sa 4:1.

Za sada, Japanac ima veoma loš servis, što nije njegova karakterna osobina. Maestralnim riternom iz bekhenda, Đoković koristi prvu od tri set lopti i posle samo 28 minuta, osvaja prvi period igre sa 6:2.