03.10.2014. 08:30 12:05
Novak Đoković
Novak Đoković / Izvor: Beta/AP

Srpski teniser plasirao se u polufinale turnira u prestonici Kine.

Grigor Dimitrov je često nezgodan protivnik za tenisere iz top 5, ali u četvrtfinalu ATP turnira u Pekingu nije imao šanse protiv Novaka Đokovića. Prvi nosilac je savladao Bugarina rezultatom 6:2, 6:4  posle sat i 31 minuta igre i u polufinalu čeka Endija Mareja. Britanac je bio bolji od Hrvata Marina Čilića rezultatom 6:1, 6:4

Srpski teniser je dobro započeo duel, ali je Dimitrov prvi imao šanse za brejk. U trećem gemu propustio je pet prilika za brejk, a već u četvrtom gemu stigla je osveta. Novak je oduzeo servis rivalu, a u osmom gemu načinio je još jedan brejk za sigurnih 6.2 u prvom setu.

Đoković se malo više preznojio u drugom setu. Poveo je sa 3:1, ali je Dimitrov uzvratio brejkom za 3:2. Najbolji teniser planete je imao spreman odgovor, opet oduzeo servis Bugarinu i stigao do 5:2. Činilo se da je meč rešen, ali je Dimitrov spasao dve meč lopte pri rezultatu 5:3. Međutim, nije izdržao pritisak i Đoković je novim brejkom priveo četvrtfinalni duel kraju, 6:4.