BEZ IZNENAĐENJA: Vels i Engleska idu dalje (VIDEO)

20.06.2016. 23:11
Bejl slavi
Bejl slavi / Izvor: Reuters

Ostrvljani ruku pod ruku u narednu fazu takmičenja.

Na svom prvom učešću na Evropskom prvesntvu reprezentacija Velsa plasirala se u drugi krgu pošto je u poslednjem kolu grupe ''B'' savladala Rusiju 3:0. Velsu će se pridružiti Engleska koja je remijem protiv Slovačke 0:0 zauzela drugo mesto u grupi, dok će Slovaci morati da čekaju rasplet u drugim gurpama kako bi se plasirali kao jedna od četiri najbolje trećeplasirane ekipe.

LUDAK: Proterani ruski huligan PONOVO U AKCIJI!

Velšani su od početka dominirali protiv Rusa, a već u prvom minutu odličnu priliku propustio je Geret Bejl, ali je Igor Akinfeev.

KAKVI KRALJEVI: Njihova maštovitost nema granica (VIDEO)

Ono što nije pogodio Bejl jeste Eron Remsi 10 minuta kasnije za vođstvo Velsa.

Već u 20. minut bilo je 2:0 kada je Nil Tejlor postigao drugi pogodak iz odbitka pošto je njegov prvi šut odbranio Akinfeev.

Ređale su se šanse Velsa, dok je Rusija imala najbolju priliku kada je Vejn Henesi odbranio pokušaj Artema Džube u 27. minutu.

UEFA DA REAGUJE! Selektor Albanije VELIČA UČK kako bi motivisao fudbalere! (VIDEO)

Akinfeev je još dva puta branio pokušaje Bejla u 40. i 55. minutu, ali u 67. nije mogao ništa da uradi i najbolji igrač Velsa postavio je konačan rezultat za zasluženu pobedu.

RUSIJA - VELS 0:3

STRELCI: Remzi u 11. minutu, Tejlor u 20, Bejl u 67.

RUSIJA: Akinfeev, Kombarov, Ignaševič, V. Berezucki (od 46. A. Berezucki), Smolnikov, Grušakov, Mamaev, Kokorin, Širokov (od 52. Golovin), Smolov (od 70. SAmedov), Džuba.

VELS: Henesi, Ganter, Čester, Vilijams, Dejvis, Tejlor, Alen (od 74. Edvards), Ledli (od 76. King), Remzi, Bejl (od 83. Črč), Vouks.

Slovačka i Englesak odigrale su ne preterano kvalitetan meč u kojem je bilo šansi, ali ne i golova.

HRVATI SE PROVUKLI! UEFA ih samo „povukla za uši“!? (FOTO)

Konkretniji su bili Englezi koji su ozbiljno pretili u prvom poluvremenu preko Vardija u 18. i Lalane u 33. minutu, ali je MAteuš Kozačik dobro branio.

NEMA MIRA U FRANCUSKOJ: Još jedna tuča navijača (FOTO)

Englezi su bolje otvorili drugo poluvreme šansom Klajna, ali je Kozačik ponovo bio na visini zadatka.

Pobednički gol vredan MILION evra (FOTO)

Prvu i jedinu šansu Slovačka je imala u 55. minutu kada je Vladimir Vajs šutirao, ali je Džo Hart odlično branio.

URNEBESNO: Evo sa čime je Šaćiri uporedio dres u kome igra (FOTO)

Do kraja meča i Dele Ali je propustio priliku u 61. minut da Engleskoj donese pobedu, pa je meč završen bez pobednika.

SLOVAČKA - ENGLESKA 0:0

SLOVAČKA: Kozačik, Hubočan, Đurica, Škrtel, Pekarik, Vajs (od 78. Skrinijar), Hamšik, Pecovski (od 67. Gomber), Kučka, Mak, Duda (od 57. Svento).

ENGLESKA: Hart, Klajn, Kejhil, Smoling, Bertrand, Henderson, Dajer, Vilšir (od 56. Runi), Lalana (od 60. Ali), Vardi, Staridž (od 76. Kejn).