109.2537

BRONZA OD ZLATA: Tijana Bogdanović treća na svetu!

14.05.2015. 19:43
Tijana Bogdanović na pobedničkom postolju na Svetskom prvenstvu u Rusiji
Tijana Bogdanović na pobedničkom postolju na Svetskom prvenstvu u Rusiji / Izvor: Foto: TKD Galeb

Sedamnaestogodišnja takmičarka "Galeba" osvojila bronzanu medalju na Svetskom prvenstvu u Rusiji.

Srpska tekvondistkinja Tijana Bogdanović osvojila je bronzanu medalju na Svetkom prvenstvu koje se održava u Rusiji! Sedamnaestogodišnja takmičarka "Galeba" je u konkurenciji do 49 kilograma, uprkos porazu u polufinalu, osvojila bronzanu medalju! Ovo je prva medalja za srpski nacionalni tim na svetskom šampionatu, ali i prva velika za mladu Tijanu.

Mlada Bogdanovićeva je zabeležila tri pobede u uvodne tri runde i plasmanom u polufinale uspela da obezbedi medalju. Ona je u prvom kolu savaldala Italijanku Nikoli rezultatom 10:8, u sledećem je bila bolja od Turkinje Jildrim 4:1, dok je u četvrtfinalu pobedila trofejnu Francuskinju Azize 4:1, čime je osigurala svetsku bronzu. Nažalost, u polufinalu nije uspela da savlada iskusnu Korejku Ha, od koje je izgubila 7:5 u izuzetno teškoj i tesnoj borbi.

- Presrećna sam osvojenom medaljom, ali i pomalo tužna jer znam da sam mogla i više. Moj trener i ceo stručni tim misli da sam bila dobra, ali i da sam zaslužila više i nadam se da ću sledeći put opravdati njihova očekivanja – istakla je Bogdanovićeva.

Bogdanovićeva sa svega 17 godina ima titulu svetske i evropske juniorske prvakinje, a od početka 2015. učestvovala je na osam G1 i G2 turnira od čega su tri zlatne, jedna srebrna i četiri bronzane osvojene medalje. Na Evropskom seniorskom prvenstvu u tekvondou u olimpijskim kategorijama pre mesec i po dana osvojila je srebrnu medalju.

Ana Bajić je u konkurenciji do 67 kilograma poražena u drugom kolu od Elin Johanson iz Švedske, inače prvog nosioca. Ivan Purešević (do 68kg) je takođe poražen u drugom kolu, od aktuelnog svetskog i olimpijskog šampiona iz Turske, Serveta Tzugula. U petak su na programu borbe Dragane Gladović (do 53kg) i Violete Babić (preko 73kg). U subotu nastupa najveća nada Srbije Milica Mandić.