BUNDESLIGA: Hanover srušio Šalke

23.08.2014. 18:02
Detalj sa meča prvog kola Bindeslige između Hanovera i Šalkea
Detalj sa meča prvog kola Bindeslige između Hanovera i Šalkea / Izvor: Tanjug

Herta u Berlinu vodila 2:0 protiv Verdera i na kraju jedva sačuvala bod. Nikola Đurđić odigrao poslednjkih 20 minuta za Frajburg, Keln i Hamburger igrali bez golova.

Fudbaleri Hanovera savladali su danas ekipu Šalkea sa 2:1, dok su Herta i Verder odigrali nerešeno 2:2, u utakmicama 1. kola nemačke Bundes lige.

Hanover je do startnih bodova došao nakon velikog preokreta. Huntelar je doneo prednost gostima iz Gelzenkirhena na samom početku drugog poluvremena, ali je domaćin u nastavku zaigrao angažovanije, pa je u roku od tri minuta dva puta zatresao protivničku mrežu i zasluženo stigao do trijumfa.

Herta je u Berlinu imala vođstvo od 2:0 protiv Verdera, međutim, umalo da ostane praznih ruku. Gosti iz Bremena za samo dva minuta izjednačili su rezultat, a u završnici propustili još par izglednih šansi.

Detalj sa meča prvog kola Bundeslige između Ajntrahta - Frajburga
Detalj sa meča prvog kola Bundeslige između Ajntrahta - Frajburga / Izvor: Tanjug

Ajntraht je u Frankfurtu zabeležio minimalnu pobedu protiv Frajburga (1:0), u čijem timu je srpski defanzivac Stefan Mitrović presedeo na klupi, dok je Hofenhajm bio siguran protiv Augsburga (2:0), a kod gostiju srpski napadač Nikola Ðurđić odigrao je poslednih 20 minuta susreta.

Povratnik u elitu, tim Kelna, odigrao je kod kuće protiv Hamburgera bez golova.