BUNDESLIGA: Volfsburg siguran, Menhengladbah nastavio agoniju imenjaka iz Dortmunda (VIDEO)

11.04.2015. 17:37 14:38
Oskar Vent slavi gol u 1. minutu meča Menhengladbah - Dortmund
Oskar Vent slavi gol u 1. minutu meča Menhengladbah - Dortmund / Izvor: Tanjug

Bajern nastavio sa dominacijom u nemačkom fudbalu.

Mečevi dnevnog programa 28. kola Bundeslige igranih u subotu doneli su 14 golova na pet utakmica. Derbi susret igran je u Menhengladbahu gde je u velikom derbiju dve Borusije domaći tim bio bolji od imenjaka iz Dortmunda rezultatom 3:1. Posrtanje ekipe Jirgena Klopa se nastavilo, pa su "milioneri" već u 27. sekundi prvi put kapitulirali golom Oskara Venta.

Na isteku pola časa igre bilo je već 2:0 posle pogotka Rafaela, da bi sve dileme oko ishoda utakmice rešio Hortveit na polovini drugog dela igre. Počasni gol za Dortmund postigao je Gundogan u 77. minutu susreta. Ovom pobedom Menhengladbah je osvojio važna tri boda u borbi za Ligu šampiona, dok se agonija ekipe sa "Signal Iduna parka" nastavlja.

Robert Levandovski slavi gol u meču Bajern Minhen - Ajntraht
Robert Levandovski slavi gol u meču Bajern Minhen - Ajntraht / Izvor: Tanjug

Bajern ne prestaje da "teroriše" svoje rivale. Bavarci su na "Alijanc areni" bili ubedljivi protiv Ajntrahta (3:0), a trijumf je već posle četvrt časa igre najavio Robert Levandovski, a taj gol možete pogledati OVDE. U 66. minutu isti igrač udvostručio je prednost domaćih, a Tomas Miler potvrdio je pobedu golom u 82. minutu.

U poslednjem meču dana Volfsburg je kao gost nadigrao Hamburger rezultatom 2:0. "Vukovi" su golovima Žilavogia u 10. i Kalijurija u 73. minutu stigao do trijumfa kojim je potvrdio drugo mesto na tabeli, a domaćina ostavio u zoni ispadanja.