109.3684

ČOVEK ZVANI REKORD: Ronaldo najveći kralj među "kraljevima"! (VIDEO)

17.10.2015. 17:26
Kristijano Ronaldo slavi rekordan 324. gol u dresu Real Madrida
Kristijano Ronaldo slavi rekordan 324. gol u dresu Real Madrida / Izvor: Beta/AP

Najbolji fudbaler sveta oborio rekord Raula Gonzalesa i postao najbolji strelac u istoriji Real Madrida.

Kristijano Ronaldo još jednom je pomerio fudbalske granice. Najbolji fudbaler sveta je u meču 8. kola španske Primere u 30. minutu savladao golmana Levantea Rubena za vođstvo od 2:0 i tako postao najbolji strelac u istoriji Real Madrida! Portugalac je postigao 324. pogodak za "kraljevski klub" i tako za jedan gol nadmašio legendarnog Raula Gonzalesa.

Ono što je posebno značajno je da je Ronaldo do ovog dostignuća stigao posle samo 310 utakmica, dok je čuveni Španac to učinio noseći dres "kraljeva" na čak 741 utakmici. Takođe, Ronaldo je do ovog rekorda stigao posle samo šest godina provedenih u Realu, dok je Gonzales dres Reala nosio čak 16 godina, od 1994. do 2010. godine.

Ronaldo je u posle pola časa igre u meču protiv ekipe iz Valensije na izuzetno lep način sa dvadesetak metara pogodio, iskoristivši dobro dodavanje Tonija Krosa. Portugalac je tri minuta ranije asistirao i Marselu za vođstvo domaćih.