07.05.2015. 20:15
Ivan Kostić
Ivan Kostić / Izvor: MN Press

Partizan pobedio u trećem meču finala plej-ofa i smanjio na 2:1 u seriji.

Još uvek nije poznat prvak Srbije u odbojci. Partizan je na Banjici savladao Crvenu zvezdu 3:1 (14:25, 25:22, 25:20, 25:23) i smanjio u finalnoj seriji na 2:1 u pobedama. Četvrta utakmica igra se u nedelju u istoj dvorani od 17 časova.

Crveno-beli su u meč ušli posle dve pobede u finalnoj seriji i imali su priliku da stave tačku na sezonu. Kada su prvi set dobili sa ubedljivih 25:14, činilo se da je dobar deo posla obavljen. Tada se  Partizan probudio i preokrenuo rezultat. Najzanimljivije je bilo u četvrtom setu, koji su crno-beli kontrolisali većim delom. Pri rezultat 20:15 Crvena zvezda je napravila seriju 5:0 i izjednačila. Ipak, Partizan se konsolidovao i iskoristio drugu meč loptu.

Najbolji u pobedničkom timu je bio Marko Nikolić sa 26 poena, Neven Majstorović je postigao 14, a Milija Mrdak 10. Kod Zvezde se istakao Filip Stoilović sa 21 poenom, a pratili su ga Aleksandar Gmitrović i Vuk Milutinović sa po 11.