108.2069

DA UMREŠ OD SMEHA: Pogledajte kako su naštelovali pobedu Fljamurtariju (VIDEO)

29.01.2015. 17:19
Golman Fljamurtarija brani šut fudbalera Teute
Golman Fljamurtarija brani šut fudbalera Teute / Izvor: Foto: Youtube Printscreen/Jakup Jakupi

"Cirkus" u albanskoj fudbalskoj ligi na meču ekipe koja je u srpskom fudbalu poznata po eliminaciji Partizana iz prvog kola Kupa UEFA daleke 1987. godine.

Tragikomične scene na meču albanskog fudbalskog šampionata iza kojih je, po svoj prilici, neviđena nameštaljka! Naime, za naše prilike nadaleko poznati Fljamurtari, koji je ostao u crnom sećanju navijačima Partizana daleke 1987. godine, bio je akter nesvakidašnje završnice meča 19. kola tamošnjeg šampionata u kojoj se gostujuća Teuta svojski trudila da sama sebe pobedi!?

Gosti su u poslednjih sedam minuta susreta, iz samo njima znanih razloga, na sve moguće načine pokušavali da omoguće domaćinu da postigne pobednički gol pri rezultatu 1:1, ali lopta čak ni tako nije htela u mrežu. Fljamurtari je imao čak šest stopostotnih šansi u periodu od 87. do 94. minuta, ali su domaći ove prilike očajno rešavali uglavnom pogađajući gostujućeg čuvara mreže ili šutirajući pored gola, iako se igrači Teute nisu preterano trudili da sačuvaju svoju mrežu.

Dva su detalja ostala posebno upečatljiva u nadoknadi vremena. U 95. minutu napadač Fljamurtarija, srpski internacionalac Vukašin Tomić, glavom sa tri metra neometan je promašio čitav gol, na šta je jedan od protivničkih fudbalera odreagovao hvatajući se za glavu!? Još neverovatnije deluje podatak da je čuvar mreže gostiju odmah ubacio loptu u igru, posle čega su njegovi saigrači tragikomično izgubili loptu za samo nekoliko sekundi i sami stvorili šansu domaćinu koju su oni (konačno) iskoristili.

Koliko je namera Teute bila očigledna pokazala je izjava predsednika Fljamurtarija Sinana Idrizija koji je bio kivan zbog načina na koji je njegov tim stigao do trijumfa.

- Ovo je komedija i sramota zemlje koja nema pravila ni u jednoj oblasti. Ovde je sistem problem. U našoj ligi mnoga pitanja treba da budu otvorena. Ko god je pošten smatran je mekušcem – rekao je prvi čovek domaćina.

Deo odgovora zašto bi se gosti odlučili na ovakav potez leži u činjenici da imaju prilično siguran položaj na tabeli, sa sedam bodova više od zone ispadanja, dok se Fljamurtari nalazi u bezbednoj zoni, na sredini tabele i ne može "ni gore, ni dole".