EKSPRESNO: Nole za 103 minuta do trećeg kola Australija Opena

20.01.2016. 12:45
Novak Đoković
Novak Đoković / Izvor: Reuters

Đoković deklasirao Francuza Kventina Alisa

U laganom ritmu, rutinski kako i dolikuje najboljem teniseru planete, Novak Đoković je deklasirao mladog Francuza Kventina Alisa sa maksimalnih 3:0 (6:1, 6:2, 7:6) i plasirao se u treće kolo Australija Opena. Branilac titulu i petostruki osvajač prvog Gren Slema u sezoni, baš kao i protiv Hjeonga Čunga na startu turnira bio je dominantan i uverljiv većim delom meča.

Novak Đoković je u prva dva seta bez ikakvih problema osvajao poene na svoj servis i često dolazio do brejk prilika koje je uspevao da iskoristi i povede posle samo 58 minuta igre sa 6:1, 6:2. Borbeni Kventin Alis je svoj nesporni talent dokazao u trećem setu kad je uspevao da parira srpskom šampionu. Francuz je sve sigurnije servirao, podigao nivo igre i na opšte iznenađenje došao do taj-brejka u odlučujućem setu. Ipak, Nole je dodao gas i rezultatom 7:3 došao do sedmog gema u trećem setu i novog trijumfa u Melburnu.

Protivnik Novaka Đokovića u trećem kolu Australija Opena biće pobednik duela između Amerikanca Denisa Kudle i Italijana Andreasa Sepija.