EL: Fenerbahče - Crvena zvezda 79:61 (KRAJ)

11.12.2015. 21:29
Bogdan Bogdanović u meču Evrolige između Crvene zvezde i Fenerbahčea
Bogdan Bogdanović u meču Evrolige između Crvene zvezde i Fenerbahčea / Izvor: MN Press

Duel devetog kola A grupe igra se u Istanbulu.

Fenerbahče nije dozvolio iznenađenje i u meču devetog kola A grupe Evrolige savladao je Crvenu zvezdu rezultatom 79:61.  Posle utakmica pretposlednje runde jasno je da se Himki pridružio istanbulskom timu u Top 16 fazi, dok će crveno-belima biti neophodan trijumf protiv Bajerna u "Pioniru" (18. decembar) kako bi igrali u drugoj fazi.

U nastavku vesti pročitajte kako se rezultat u Istanbulu menjao iz četvrtine u četvrtinu.

4/4

Na krilima bivših igrača Zvezde Antića i Kalinića domaćin je stekao velikih 65:51 u 33. minutu. Crveno-beli su bez rešenja u napadu. Judo nastavlja seriju Fenera, Zvezda bez poena u poslednjoj deonici duže od tri i po minuta.

Jedan od razloga Zvezdinog minus aje Kvinsi Miler. Prve poena Amerikanac je postigao sredinom poslednje četvrtine i to trojku. Domaćin je posle poena Veselog stekao plus 17, 75:58 u 38. minutu.

3/4

Zvezda je tri minuta bez koša u drugom poluvremenu. Bogdanović i Veseli nastavili su seriju domaćina, da bi Judo "pozvao" tajm-aut Radonjiću u 23. minutu - 45:37.

Simonović i Štimac vartili su goste u igru sa sedam vezanih poena. Datome je pogodio trojku, a posle zakucavanja Juda i poena Datomea Fenerbahče je stekao dvocifrenu razliku, 56:46 u 29. minutu.

Na isteku 30. minuta Fenerbahče vodi sa 58:51.

2/4

Posle pogođenih slobodnih bacanja Marka Tejića Zvezda je stekla plus devet, 30:21 u 14. minutu. Prethodno je trojku iz kornera pogodio Branko Lazić, a Vladimir Štimac je poentirao za dva poena uz dodatno slobodno bacanje.

Festival trojki nastavili su Slukas i Antić za domaćina, a Lazić za crveno-bele, 29:33 u 15. minutu. Domaćin je dodao gas, trojke su pogodili Antić i Bogdanović, ali je Zvezda čuvala prednost. Fenerbahče je uspeo da preokrene rezultat 15 sekundi pre odlaska na veliki odmor trojkom Bogdanovića iz kornera, 39:37.

1/4

Crvena zvezda je odlično odigrala prvu četvrtinu koju je dobila rezultatom 20:18. Maik Cirbves je zabeležio osam poena, Simonović je postigao dve trojke (šest poena), pa su crveno-beli dva puta imali po pet poena prednosti (13:8, 15:10). U ekipi Fenerbahčea Judo je ubacio pet poena.

Fenerbahče - Crvena zvezda 79:61 (18:20, 21:17, 19:14, 21:10)

FENERBAHČE: Hikmen 2, Judo 13, Mahmutoglu, Antić 12, Bogdanović 10, Jurtseven 2, Slukas 9, Ugurlu, Veseli 9, Kalinić 7, Dikson 3, Datome 12.

CRVENA ZVEZDA: Vilijams 2, Rebić, Tompson 2, Dangubić 2, Lazić 6, Tejić 2, Simonović 15 (5/8 za tri), Gudurić, Jović 6, Miler 3, Cirbes 12, Štimac 11.

A grupa, 9. kolo

Bajern - Real 67:86

Fenerbahče - Crvena zvezda 79:61

Strazbur - Himki 69:78

TABELA:  Fenerbahče 7-2, Himki 5-4, Real 4-5, Bajern 4-5, Crvena zvezda 4-5, Strazbur 3-6.