PRIMERA: Da se zna ko je kralj, Realu pripao "El Klasiko"

25.10.2014. 17:36 20:17
Kristijano Ronaldo i Lionel Mesi
Kristijano Ronaldo i Lionel Mesi / Izvor: Beta/AP

Nejmar je doveo Katalonce u vođstvo već u 4. minutu susreta, a Kristijano Ronaldo je iz penala u 35. poravnao na 1:1. Pepe je u 50. minutu doneo prednost Madriđanima, da bi Karim Benzema postavio konačnih 3:1 u 61. minutu.

Fudbaleri Reala pobedili su u „Santjago Bernabeu“ ekipu Barselone sa 3:1 (1:1) u „najvećem derbiju na svetu“. Ovim trijumfom Madriđani su se približili Barseloni na samo bod zaostatka u borbi za šampionsku titulu. Utakmica je počela burno, Brazilac Nejmar je već u 4. minutu savaldao Kasiljasa, posle sjajne solo akcije. Prštalo je na sve strane u tim trenucima, napadi su se smenjivali, međutim Klaudio Bravo je sve udarce Madriđana zaustavljao.

Kristijano Ronaldo
Kristijano Ronaldo / Izvor: Beta/AP

Ipak, njegovu nesavladivost prekinuo je najbolji igrač Reala Kristijano Ronaldo, koji je bio precizan sa bele tačke i tako izjednačenje svojoj ekipi. Penalu je prethodilo igranje rukom Đerara Pikera, na ivici peterca. U nastavku „kraljevići“ su zaigrali puno bolje i golovima, prvo Pepea u 50. pa zatim Karima Benzeme u 61. minutu, ostvarili konačan trijumf na 169. „El Klasiku“. Za Katalonce na ovom susretu zaigrao je prvi put posle četvoromesečne pauze Luis Suarez. Madriđani sada imaju samo bod zaostatka u odnosu na Baselonu, posle devet odigranih kola.

Real – Barselona 3:1

(Ronaldo 34p, Pepe 50, Benzema 61. - Nejmar 4.)

REAL MADRID: Kasiljas, Karvahal, Pepe, Ramos, Marselo, Rodrigez, Modrić (Arbeloa), Kros, Isko (Iljaramendi), Ronaldo, Benzema (Kedira). Trener: Karlo Anćeloti.

BARSELONA: Bravo, Alveš, Maskerano, Pike, Matju, Buskets, Inijesta (Sandro), Ćavi (Rakitić), Mesi, Suarez (Pedro), Nejmar. Trener: Luis Enrike.

Tekstualni prenos mogli ste da pratite na Srbijadanas.com.

94. minut: "El Klasiko" je gotov. Real je golovima Ronalda, Pepea i Benzeme preokrenuo protiv Barse i slavio sa 3:1.

Karlo Anćeloti i Kristijano Ronaldo
Karlo Anćeloti i Kristijano Ronaldo / Izvor: Beta/AP

93. minut: Možda i poslednju priliku da ubaži poraz Barse, Mesi je propustio iz slobodnjaka. Lopta leti visoko preko gola.

89. minut: Modrić izlazi, Arbeloa je na terenu. Odmah potom. Barsa je zapretila, ali bez rezultata.

86. minut: Kedira menja strelca trećeg gola, Karima Benzemu.

84. minut: Umesto Iska, Anćeloti je ubacio Iljaramendija u igru.

69. minut: Druga izmena u ekipi Katalonaca, Luis Suarez je napustio teren, a umesto njega je Pedro Rodrigez.

61. minut: GOOOOOOLLLLL, 3:1. Strelac je Benzema posle sjajne Kolumbijca. Pretodno je Ronaldo "izbacio" jednog fudbalera Barse, dodao do Hamesa, a ovaj zatim do Francuza, koji je preciznim udarcem u dalji ugao Brava, naterao Čileanca da po treći put vadi loptu iz mreže na ovom susretu.

60. minut: Rakitić menja Ćavija zbog poverede.

50. minut: GOOOOOOLLLL, 2:1. Strelac je Pepe. Posle akcije Ronaldo-Benzema, Real je iznudio korner, a nakon sjajnog centaršuta Krosa, iskusni defanzivac je zakucao loptu u mrežu Navasa.

43. minut: Marselo je sjajno zavrnuo loptu u šesnaesterac gostiju, ali je Rodrigez ostao zamalo "kratak".

38. minut: Inijesta je već četvrti opomenuti igrač na utakmici u ekipi Barse.

Klaudio Bravo je konačno savladan, posle 754 minuta.

34. minut: GOOOOOOL, 1:1. Strelac je Ronaldo. Posle igranja rukom Đerara Pikea, sudija Manzano je opravdano pokazao na belu tačku, a Portugalac je na svojoj 11. uzastopnoj utakmici za Real postigao pogodak. Nestvarno.

Barselona nije izgubila nije izgubila 21 godinu kada povede protiv Real Madrida.

23. minut: Suarez je fantastično ubacio loptu u peterac protivnika, ali je Lionel Mesi promašio gotovo nemoguće. Ostaje 0:1.

Džejms Rodrigez (ili Hames), kako više volite, je prvi Kolumbijac koji je ikada zaigrao u "El Klasiku".

18. minut: Prvi pokušaj najboljeg igrača sveta Kristijana Ronalda, ali je Bravo na mestu.

14. minut: Nejmar je zaradio javnu opomenu zbog neopreznog starta.

Brazilac Nejmar je već krenuo da demontrira sambu. Hames Rodrigez je bio "žrtva".

11. minut: Kakva šansa za Real! Benzema je sjajno skočio posle centaršuta Rodrigeza, uputio udarac ka golu Navasa, ali je pogodio prečku.

9. minut: Prvi opomenuti igrač na utakmici je Lionel Mesi, zbog veoma oštrog starta nad Tonijem Krosom.

Nejmar slavi pogodak protiv Real Madrida
Nejmar slavi pogodak protiv Real Madrida / Izvor: Beta/AP

3. minut: GOOOOOOLLLLL, 0:1. Strelac je Nejmar. Bila je ovo prva ozbiljnija šansa pred golom Kasiljasa, Brazilac je u svom stilu "zalepio" loptu za desnu nogu, prošao Ramosa i Karvahala i u donji levi ugao poslao hirurški precizan šut.