EL KLASIKO: Ronaldo "ućutkao" Kamp Nou i doneo pobedu Realu (VIDEO)

02.04.2016. 22:30
Ronaldo
Ronaldo / Izvor: Reuters

Real pobedio u Barseloni i vratio sebe i Atletiko u trku za titulu.

Real je u 233. međusobnom duelu kao gost pobedio Barselonu 2:1 iako je utakmicu okončao sa deset igrača. Madriđani su zasluženo pobedili na stadionu Kamp Nou jer su u drugom poluvremenu nadigrali Barselonu čiji su igrači izgleda bili manje koncentrisani na utakmicu posle odavanja počasti  pre prvog sudijskog zvižduka. Kraljevski klub se tako na najbolji mogući način revanširao Barseloni za sramotnih 0:4 jesenas u Madridu.

U prvom poluvremenu nije viđeno mnogo toga, obe ekipe su igrale ispod očekivanog nivoa. Jedinu stoodstotnu šansu imao je Luis Suarez, a vi pogledajte na linku ispod kako se obrukao.

PA DA LI JE MOGUĆE: Suarez nije postigao gol, pogledajte odakle (VIDEO)

Drugo poluvreme bili je mnogo zanimljivije. Prvo je Đerar Pike u 56. minutu glavom posle kornera Ivana Rakitića podigao ceo Nou Kamp na noge i doveo Barselonu u vođstvo.Sedam minuta kasnije, izjednačio je Karim Benzema. Francuz je odlično reagovao i "makazicama" savladao Klaudija Brava.

Real je u 81. minutu postigao gol, ali je sudija pokazao da je nergularan, jer je Bejl po mišljenju arbitara napravio prekršaj nad Đordijem Albom. Samo minut posle poništenog gola Kristijano Ronaldo je mogao da donese vođstvo gostima, ali je posle njegovog udarca iskosa sa 15 metara lopta pogodila prečku. Barselona je poslednjih 10 minuta igrala sa igračem više, pošto je Serhio Ramos morao na "prevremeno tuširanje" zbog drugog žutog kartona. Delovalo je tad da će Barselona u finišu stići do gola i pobede, ali desilo se potpuno suprotno. Karvahal je odlično prošao po desnoj strani, centrirao na drugu stativu, a Kristijano Ronaldo je prvo odlično prihvatio loptu, onda je poslao kroz noge golmanu Barselone.

Realu pobeda verovatno ne znači toliko mnogo kad je u pitanju trka za titulu, jer i dalje ima ogromnih sedam bodova manje od Barselone (ore dva kola imao je minus 12), ali za izabranike Zinedina Zidana ovo slavlje ima veliki psihološki značaj pred završne bitke u Ligi šampiona u kojoj takođe mogu da igraju protiv Barselone, u polufinalu ili u finalu.