107.4375

EURO 2016 KVALIFIKACIJE: Remi Italije i Hrvatske, Izrael zavio "zmajeve" u crno

16.11.2014. 19:56 23:33
Kandreva postiže gol u meču kvalifikacija za EURO 2016. protiv Hrvatske
Kandreva postiže gol u meču kvalifikacija za EURO 2016. protiv Hrvatske / Izvor: Tanjug

"Azuri" i "vatreni" podelili bodove u Milanu. Bosna i Hercegovina nastavila je sa očajnim partijama u kvalifikacijama. "Lale" sa 6:0 savladale Letoniju, Kipar "petardom" slavio protiv Andore.

Reprezentacije Italije i Hrvatske doigrale su nerešeno 1:1 na stadionu "Đuzepe Meaca" u Milanu, u meču H grupe kvalifikacija za odlazak na Evropsko prvenstvo 2016. u Francuskoj.

Meč koji je obeležilo divljanje gostujućih navijača koji su u više navrata bakljadama prekidali susret, rešen je već posle 15 minuta igre. Domaćin je poveo golom Kandreve u 11. minutu, ali je već na isteku četvrt časa igre Ivan Perišić doneo izjednačenje posle slabe intervencije golmana Đanluiđija Bufona, pa su obe selekccije ostale neporažene na deobi prvog mesta na tabeli.

Đanluiđi Bufon u meču Italija - Hrvatska u kvalifikacijama za EURO 2016.
Đanluiđi Bufon u meču Italija - Hrvatska u kvalifikacijama za EURO 2016. / Izvor: Tanjug

U istoj grupi, Malta je nastavila niz neverovatnih rezultata "malih" selekcija u ovom kolu. Posle istorijske pobede Lihtenštajna nad Moldavijom i remija Farskih Ostrva u Atini, ova ostrvska država odnela je bod iz Sofije sa gostovanja Bugarskoj (1:1).

Reprezentacija Holandije opravdala je ulogu favorita i demonstrirala silu protiv selekcije Letonije. Mrežu gostiju načeo je Van Persi već u 6. minutu susreta, a do kraja meča u strelce su se po dva puta upisali Huntelar i Roben i jednom Brum

Fudbalska reprezentacija Holandije
Fudbalska reprezentacija Holandije / Izvor: Beta/AP

Turska je u istoj grupi savladala Kazahstan rezultatom 3:1 i prepustila gostima mesto "fenjeraša", dok je Češka preokretom protiv Islanda nanela "severnjacima" prvi poraz i okončala nestvaran start kvalifikacija za ovu selekciju, nanevši joj prvi poraz i preuzevši prvo mesto na tabeli.

Izrael je naneo selekciji Bosne i Hercegovine težak poraz u Haifi (3:0) i težak posao "zmajeva" u nastavku kvalifikacija, učinio još težim, pošto posle četiri odigrana susreta i dalje ne znaju za trijumf. Pobedu domaćinu golovima su doneli Vermut u 36, Damari u 45. i Zahavi 70. minutu susreta.

Interesantno je bilo i na Kipru gde je domaća selekcija "petardom" savladala Andoru. Junak meča svakako je Efrem koji je postigao het-trik.

Možda jedino iznenađenje je remi bez golova između Belgije i Velsa.