117.1015
108.2069

EP: Mađari stoprocentni, "orlovi" na Grke u četvrtfinalu

21.07.2014. 22:26
Petar Muslim i Daniel Varga u duelu na meču Evropskog prvenstva Mađarska - Hrvatska / Izvor: Tanjug

Domaćin turnira protiv Hrvatske zabeležio i petu pobedu na turniru i našoj selekciji put ka polufinalu trasirao preko Grčke.

Vaterpolo reprezentacija Mađarske savladala je selekciju Hrvatske rezultatom 7:6 (0:2, 4:2, 1:1, 4:2) u poslednjem meču grupne faze takmičenja na Evropskom prvenstvu u Budimpešti.

Domaćin je do pobede stigao posle velikog preokreta, pošto je početkom druge četvrtine imao zaostatak od tri gola (0:3), ali hrvatski vaterpolisti nisu uspeli da sačuvaju tu prednost. U nastavku meča igralo se veoma izjednačeno, a Mađari su do prve prednosti stigli sredinom trećeg perioda (5:4) i više je nisu prepuštali Hrvatskoj. Do kraja susreta igralo se "gol za gol", ali odlučujući pogodak na meču postigao je Balaš Haraj 45 sekundi pre kraja.

Ovom pobedom Mađari su potvrdili prvo mesto u Grupi B koje su obezbedili još u prethodnom kolu i direktno se plasirali u polufinale, dok će posle poraza od domaćina Hrvati u četvrtfinalu igrati protiv Italije. Reprezentacija Srbije će se u polufinalu sastati sa selekcijom Grčke koja je u grupi A zauzela treću poziciju.