EP U FUTSALU: Srbija bez finala, Rusi srećni i spretni

11.02.2016. 20:56
futsal
futsal / Izvor: MN Press

Izabranici selektora Kovačevića poraženi tek posle produžetaka

Reprezentacija Srbije nije uspela da napravi još jedan istorijski korak i plasira se u finale Evropskog prvenstva u futsalu koje se održava u Beogradu. Izabranici selektora Ace Kovačevića još jednom su pružili maksimum, ostavili srce na terenu, vodili divovsku bitku protiv Rusije i tek posle 50 minuta igre i dva produžetaka položili oružje: Srbija – Rusija 2:3

Pred više od 11.000 navijača u „Kombank Areni“ reprezentativci Rusije su počeli dosta agresivnije i od samog starta krenuli sa atacima prema golu Aksentijevića. Srbije se kako je utakmica odmicala sve više oslobađala pritiska i ubrzo zapretila preko Kocića i Rajčevića. Međutim, posle jedne greške na sredini terena Rusi su došli u vođstvo. Igrao se 13. minut kad je Eder Lima bio neumoljiv. Krenuli su posle toga izabranici selektora Ace Kovačevića daleko ofanzivnije, imali nekoliko povoljnih prilika do kraja prvog poluvremena

Srpski futsaleri krenuli su još žešće u drugom poluvremenu prema golu Gustava.  Najpre je pokušao Rajčević, nešto kasnije kapiten Perić je srušen u kaznenom prostoru, ali na opšte zaprepašćenje sudije nisu svirale očigledan penal. Salvu zvižduka brzo je zamenila erupcija oduševljenja. U 26. minutu Mladen Kocić je krenuo sa polovine terena prema golu rivala, a zatim pravim projektilom pocepao mrežu selekcije Rusije - 1:1.

U narednom periodu obe ekipe su igrale prilično oprezno i čekale grešku rivala. U 33. minutu Ahmetov je bio jači i spretniji u duelu sa Kocićem i uspeo ponovo da dovede Rusiju u vođstvo - 1:2. Strelac prvog gola za Zbornaju, Eder Lima dobio je crveni karton zbog drugog grubog prekršaja, a Miloš Simić je krunisao dobru igru Srbije sa igračem više i veoma brzo na asistenciju kapitena Perića izjednačio na 2:2 u. 36. minutu . Do kraja regularnih 40 minuta nije bilo golova, a najveću priliku imao je Kocić iz indirektnog udarca u samom finišu.

Na početku prvog produžetka bilo je očigledno da selekciji Srbije ponestaje snage i koncetracije, u nekoliko navrata sjajno je intervenisao sjajni Aksentijević, ali je u 44. minutu bio nemoćan da spreči Romula da dovede Rusiju do nove prednosti – 2:3 .  Selektor Kovačević je ubrzo odlučio da izvede našeg golmana i pokuša sa igračem više da u poslednja dva minuta još jednom dođe do izjednačenja. Međiutim, nije bilo prave ideje, a ni sportske sreće za novi podvig.

Reprezentacija Srbije će u subotu od 18::30 časova u borbi za treće mesto i bronzanu medalju igrati protiv poraženog iz duela Španije i Kazahstana.

SRBIJA - RUSIJA 2:3 (0:1)

SRBIJA: Aksentijević, Perić, Janjić, Kocić, Rajčević, Momčilović, Živanović, Lazić, Simić, Rakić, Radovanović, Milojević, Pršić, Stojković.

RUSIJA: Gustavo, Kutuzov, Davidov, Eder Lima, Robinjo, Vikulov, Šajakhmetov, Sergejev, Milovanov, Romulo, Pereverzev, Liskov, Abramov Šakirov.