EP U PLIVANJU: Nema finala za dvojac Srbije (FOTO)

Srbija Danas/Beta
Čaba Silađi
Čaba Silađi / Izvor: MN Press

Evropsko prvenstvo se održava u Londonu.

Ni Čaba Silađi ni Ivan Lenđer nisu uspeli da se plasiraju u finala trka na Evropskoм prvenstvu u Londonu. Silađi je u prvom polufinalu trke na 100 metara prsno ostvario šesto vreme, a ukupno deseto. Silađi je trku završio za minut, jedan sekund i 27 stotinki. Njemu je finalne izmaklo za 13 stotinki. Prvo mesto u njegovoj polufinalnoj grupi zauzeo je domaći Ros Merdok, koji je trku završio za 59,67 sekundi, dok se na drugom mestu našao Slovenac Damir Dugonjić sa 39 stotinki zaostatka. U drugoj polufinalnoj grupi najbolje vreme ostvario je Britanac Adam Piti (58,47), dok je drugo mesto zauzeo Giderijus Titenis.

EP U PLIVANJU: Stjepanović bez medalje

NEVEROVATAN NOKAUT: Igrač Rendžersa „IZUO“ LEGENDU bejzbola i ostavio ga bez naočara i kacige (VIDEO)

Lenđer se nije plasirao u finale trke na 50 metara delfin stilom pošto je u prvoj polufinalnoj grupi zauzeo šesto mesto, a ukupno 10. Lenđer je stazu preplivao za 23 sekunde i 91 stotinku. Njemu je finale izmaklo za 18 stotinki. Najbolje vreme u Lenđerovoj polufinalnoj grupi ostvario je Britanac Bendžamin Praud (23,42), dok je drugo vreme, sa 27 stotinki zaostatka ostvario je Francuz Frederik Buske.

U drugoj polufinalnoj grupi najbolje vreme ostvario je Ukrajinac Andrej Govorov (22,73), dok je Italijan Pijero Kodija kasnio 82 stotinke.