29.01.2016. 21:41
EP u Poljskoj
EP u Poljskoj / Izvor: Tanjug

Prva utakmica u Krakovu rešena posle produžetaka.

Rukometna reprezentacija Nemačke plasirala se večeras u finale Evropskog prvenstva u Poljskoj pošto je u Krakovu posle produžetaka pobedila Norvešku sa 34:33 (14:13, 13:14, 7:6). Nemačku je do pobede predvodio Tobijas Rajhman sa 10 golova, a po pet su postigli Kaj Hafner i Julius Kun. U norveškom timu najefikasniji je bio Kristijan Bjornsen sa osam golova, a po pet su dodali Bjarte Mirhol i Magnus Jondal.

STANDARDNO: Kad Delije NADGLASAJU himnu Evrolige (VIDEO)

Ekipe su tokom većeg dela utakmice bile izjednačene, a pobedu Nemačkoj doneo je Hafner, pet sekundi pre kraja. Nemačka je u prvom delu prvog poluvremena stekla četiri gola prednosti 9:5 i vodjstvo je čuvala sve do 27. minuta kada je Norveška povela sa 13:12 golom Bjornsena. Ekipe su se posle toga smenjivale u vodjstvu, ali su Norvežani ipak uspeli da steknu dva gola prednosti (19:17). Nemačka je zatim uspela da se vrati i utakmicu uvela u neizvesnu završnicu.

ODUŠEVIO: MOĆNA poruka Božinova saigračima nakon pobede nad Klužom (FOTO)

Norvežani su u poslednji minut ušli vođstvom od 27:26, ali je Rune Damke 19 sekundi pre kraja izborio produžetak. Nemačka je vodila u produžetku golom prednosti, ali je Norveška uspevala da izjednači i tako je bilo do kraja, sve dok Hafner nije postigao pobedonosni gol.

U drugom polufinalu Španija je pobedila Hrvatsku sa 33:29 (18:14). Španiju su sa po šest golova predvodili Hesus Antonio Garsija i Valero Rivera, a pet golova postigli su Viktor Tomas i Djulen Aginagalde. Ivan Slišković bio je najefikasniji u hrvatskom timu sa šest golova. Po četiri golova dodali su Manuel Štrlek, Marino Marić i Marko Kopljar.

Španija će u nedelju od 17.30 u finalu igrati protiv Nemačke.