EP U19: Slaba realizacija koštala "orliće" dva boda

19.07.2014. 17:01 19:31
Nemanja Maksimović
Nemanja Maksimović / Izvor: Facebook

Uprkos boljoj igri tokom većeg dela meča, mladi fudbaleri Srbije samo remizirali protiv vršnjaka iz Ukrajine, pa će put ka odbrani titule osvojenoj 2013. u Litvaniji morati da trasiraju preko Nemačke i Bugarske.

Omladinska reprezentacija Srbije odigrala je nerešeno sa selekcijom Ukrajine u meču prvog kola Evropskog prvenstva za igrače do 19 godina koje se održava u Mađarskoj.

GRUPA B

Ukrajina - Srbija 1:1

Bugarska - Nemačka 20.15

Reprezentativci Srbije slabo su počeli meč u Đeru i već posle tridesetak sekundi igre primili pogodak, pošto je slabo pokrivanje u odbrani kaznio Burda i glavom matirao Rajkovića. Ipak, "orlići" su se brzo oporavili i samo šest minuta kasnije uspeli da vrate meč u egal poziciju, pošto je Živković centrirao sa leve strane, a kapiten Maksimović pogodio levom nogom sa ivice peterca za 1:1.

Nije se tada činilo da će to biti i konačan rezultat meča. Takvom utisku u velikoj meri je doprinela i dobra igra našeg tima u nastavku meča, ali veliki broj prilika nisu uspeli da realizuju pre svih Živković, Simić, Jović, Pantić i ostali mladi fudbaleri Srbije, pa je do kraja meča ostalo 1:1.

Naredni meč "orlići" igraju protiv selekcije Nemačke, u utorak od 18 časova u Papi.

Reprezentacija Srbije u Mađarskoj brani titulu osvojenu na Evropskom šampionatu u Litvaniji 2013. godine kada je selekcija predvođena Ljubinkom Drulovićem osvojila zlatnu medalju.

EP U19: Ukrajina - Srbija 1:1 (1:1)

Stadion:
"ETO park", Đer

Strelci: Burda 1. - Maksimović 7.

Ukrajina U19: Sarnavskij, Sabol, Markovič, Burda, Kačabara, Kovalenko (Adamenko 71), Banasevič, Jeremčuk (Bjesjedin 58), Tankovskij (Čumak 53), Karatin, Bilonog

Srbija U19: Rajković, Simić (Pantić 68), Gajić, Stevanović, Zdjelar, Ristić, Živković, Gaćinović (Dražić 84), Maksimović, Mandić (Jović 62), Jovanović

Posle golova Burde i Maksimovića u ranoj fazi susreta naš tim je u potpunosti preuzeo igru, napadi su se ređali jedan za drugim i to uglavnom po desnoj strani gde je Andrija Živković stvarao mnogo problema ukrajinskoj odbrani, nekoliko puta se izborio za odlične pozicije za udarac, ali nije bio pecizan, pa je rezultat do poluvremena ostao isti kao onaj iz sedmog minuta - 1:1.

U 57. minutu dosuđen je indirektan udarac na petercu našeg tima pošto je Maksimović, čini se nehotično, vratio loptu Rajkoviću a ovaj je uhvatio u ruke. Ipak Ukrajinci su se spetljali, a naš tim uspeo da izblokira udarac.

Osam minuta kasnije Simić je pobegao čuvaru, izleteo sam pred ukrajinski gol, ali šutirao pravo u golmana Skarnavskog. Desetak minuta kasnije dve sjajne prilike za naš tim, ali su Jović i Pantić pogađali stative u rasponu od samo tri minuta, ali golova do kraja više nije bilo.