EURO 2016: Italija izbacila prvaka Evrope (VIDEO+FOTO)

27.06.2016. 19:53
Span
Span / Izvor: Reuters

"Azuri" sad idu na još težeg rivala.

Italija je u četvrtfinalu EP! "Azuri" su golovima Đorđa Kjelinija u 33. i Gracijana Pelea u nadoknadi meča pobedili Španiju 2:0 i poslali kući dvostruke uzastopne, a ukupno trostruke prvake Evrope. Italijani su se na najbolji mogući način osvetili Špancima za debakl (0:4) u finalu EP 2012. godine. Italija će u subotu u četvrtfinalu igrati protiv svetskog šampiona Nemačke, a ako ponovi partiju poput današnje, "pancerima" neće biti nimalo lako da opravdaju ulogu favorita i domognu se polufinala.

Italija se nije uplašila dvostrukog uzastopnog prvaka Evrope i zaigrala je hrabro od starta. "Azuri" su imali nekoliko prilika, ali je golman "crvene furije" David de Hea u nekoliko navrata odlično intervenisao (pogledajte OVDE). De Hea je međutim veoma loše intervenisao u 33. minutu, posle slobodnog udarca Edera, što je defanzivac Đorđo Kjelini umeo da iskoristi i postigne gol iz neposredne blizine.

ODMOR ZA MUŠKE OČI: Sandra Partizan đuska u bazenu, a njena GUZA ostavlja bez daha (HOT VIDEO)

TRANSFER BOMBA: Brazilac iz španskog GIGANTA u italijanski (FOTO)

Španci su tek posle primljenog gola zaigrali mnogo bolje, ali do kraja poluvremena nisu uspeli da zaprete golu Italijana. U drugom poluvremenu Španija je ređala šanse, ali je Đanluiđi Bufon pokazao da je i dalje jedan od najboljih golmana planete. Bufon je u nekoliko navrata čudesno intervenisao, a izdvaja se odbrana Pikeovog šuta sa samo tri metra, u 89. minutu. Samo dva minuta kasnije, Italijani su nokautirali Špance, Pele je bio u pravo vreme na pravom mestu i postavio konačnih 2:0.

EURO NE BI BIO ISTI BEZ NJIH : Ovo su najlepše navijačice na EP u Francuskoj (FOTO)

ITALIJA – ŠPANIJA 2:0
Strelci: Kjelini u 33. i Pele 90+1. minutu. Stadion: Francuska u Parizu. Gledalaca: 80.000. Sudija: Čunejt Čakir (Turska).

ITALIJA: Bufon, Barzalji, Bonući, Kjelini, Florenci (od 84. Darmijan), De Rosi (od 53. Mota), Parolo, Đakerini, De Šiljo, Eder (od 82. Insinje), Pele.

ŠPANIJA: De Hea, Huanfran, Pike, Ramos, Alba, Buksets, Fabregas, Inijesta, Silva, Nolito (od 46. Aduric, od 81. Pedro), Morata (od 70. Vaskez).