EVROBASKET, GRUPA B: Italijani umalo senzacionalno preokrenuli, Nemci lako protiv Islanđana (VIDEO)

05.09.2015. 23:12
Dirk Novicki
Dirk Novicki / Izvor: Beta/AP

Novicki i Šreder protiv "ribara" bili na parketu pola sata.

„Berlinska grupa“ počela je s „pregovorima“... Tačnije, Evrobasket počeo je i za selekcije koje igraju u B grupu, u grupi kojoj je domaćin nemački prestoni grad. U prvoj utakmici domaćin je savladao Island 71:65 (20:14, 21:12, 18:17, 12:22).

Kris Fleming, selektor „pancera“, koji žele u Lil, u drugi krug, morao je dobrano da „potroši“ nosioce igre - Dirka Novickog i Denisa Šredera, dvojca iz NBA. Od 12. minuta meča Nemci su imali kontorlu utakmice i 15 poena, ali se Islanđani nisu predavali. Opuštanje domaćina kraj meča je napravilo zanimljivim, pošto su "gosti" dva minuta pre kraja smanjili na 63:69. Međutim, tu im je bio kraj. Centar Dalasa upisao je 15 (8sk), dok je plej Atlante imao isti broj poena, ali i sedam skokova i četiti asistencije.

U dresu Islanđana, prema očekivanju, najviše poena 23 (9/15 za dva, 0/3 za tri), upisao je Jon Stefanson. No, valja reći da je centar "pancera" Robin Benzing deo treće i celu četvrtu četvrtinu proveo na klupi posle povrede noge.

Najbolji potez imao je Hordur Vilhjalmson...

Italija je bila na ivici debakla protiv Turske, gubila čak 16 razlike sredinom drugog perioda, ali su se "azuri" neverovatno uzdigli i u završnicu stigli u potpunom egalu. Imali su izabranici Simonea Pjaniđanija čak i napad za izjednačenje ili produžetak u poslednjim momentima meča, pošto je Semih Erden pogodio samo jedno bacanje šest sekundi pre kraja. Ipak, Belineli je slabo organizovao poslednju akciju, pokušao iz teške pozicije sa osam metara da donese pobedu, ali nije uspeo, pa su Turci teškom mukom ipak došli do startnog trijumfa.

Najefikasniji u redovima pobednika bio je upravo Semih Erden sa 22 poena i osam skokova, dok su Ersan Iljasova i Ali Muhamed postigli po 17, dok je ovaj poslednji (poznatiji kao Bobi Dikson) upisao i devet asistencija. Kod Italijana maestralnu partiju pružio je Danilo Galinari sa čak 33 poena i pet skokova, uz šut za dva 8/8 i slobodna bacanja od neverovatnih 14/15.