EVROKUP: Partizanov tinejdžer obezbedio prvu evropsku pobedu

12.11.2014. 17:49 21:20
Vanja Marinković
Vanja Marinković / Izvor: MN Press

Zahvaljujući 17-godišnjem Vanji Marinkoviću crno-beli savladali Asesoft 76:69 (25:23, 18:15, 11:20, 22:11) u petom kolu E Grupe.

Konačno su košarkaši Partizana ostvarili ovosezonsku pobedu u Evropi. U petom kolu E Grupe Evrokupa oni su u "Pioniru" savladali Asesoft 76:69 (25:23, 18:15, 11:20, 22:11). Rumunski šampion je slomljen tek u poslednjem periodu kada su crno-beli napravili seriju 12:2.

E Grupa

Partizan – Asesoft 76:69

Banvit – Krasni oktjabar 90:75

Hapoel – Lijetuvos Ritas 70:81

TABELA: 1. Lijetuvos Ritas 4:1, 2. Banvit 4:1, 3. Asesoft 3:2, 4. Krasni oktjabar 2:3, 5. Hapoel 1:4, 6. Partizan 1:4.

Do tada se vodila izjednačena borba, a u nekoliko navrata se činilo da će Asesoft da otputuje kući sa celim plenom. Najveću prednost je imao na početku poslednjeg perioda (60:54), ali je to bilo sve. Ekipe su postizale poene u serijama, a sam početak je pripao domaćinu. Najveću prednost je Partizan imao na početku i to devet poena (23:14). Ipak, gosti su trojkama uspeli da uhvate priključak, pa se ušlo u neizvestan meč.

Junak utakmice je 17. godišnji Vanja Marinković. Partizanovo dete je bio najefikasniji igrač sa 19 poena, a trojke je šutirao 3-4. Ono što je najvažnije, postizao je trojke u odlučujućim momentima meča. Ovom pobedom je srpski šampion ponovo ušao u borbu za plasman u drugi krug.

PARTIZAN – ASESOFT 76:69 (25:23, 18:15, 11:20, 22:11)

DVORANA: Pionir.

GLEDALACA: 5000.

SUDIJE: Murat Biričik (Turska), Sergej Zaščuk (Ukrajina), Žozef Bisan (Francuska).

PARTIZAN: Tepić 7, Kuzeloglu, Murić 14, Marinković 19, Dalo, Milutinov 10, Mačvan 12, Gagić 10, Andrić 3, Milutinović, Bezbradica, Bogdanović 1.

ASESOFT: Sijarto, Palekanos, Labović 10, Burlaku, Braun 13, Negoitesku, Mohamed 7, Li 13, Kuper 5, Flavers 10, Runkauskas 5, Hejs 5.

Prenos uživo pratite na Srbijadanas.com:

4. četvrtina - 22:11

40. minut - Marinković je odigrao odličnu odbranu i izborio loptu za Partizan. Gagić je fauliran i postiže oba bacanja. Labović nma drugoj strani pogađa oba bacanja. Konačan rezultat je 76:69.

39. minut - Nikola Milutinov je napravio peti prekršaj. Li je pogodio samo jedno bacanje i smanjio na 69:64. Flavers pogađa trojku za 70:67. Uzvraća Tepić za 73:67.

38. minut - Murić pogađa jedno bacanje za 69:63, a u narednom napadu Runkauskas ne pogađa trojku.

36. minut - Marinković je napravio faul, ali je Mohamed pogodio samo jedno bacanje. U narednom napadu poentira Murić za 68:61.

35. minut - Gagić zakucava za 66:60.

34. minut - Hejs je napravio peti prekršaj. Mačvan postiže trojku sa sedam metara za 64:60.

33. minut - Murić postiže četiri poena i drži Partizan u životu 58:60. Potom je Marinković postigao novu trojku i vodi Partizan 61:60.

32. minut - Mohamed se prošetao kroz odbranu Partizana i povećao na 54:60. To je najveća prednsot Asesofta do sada.

3. četvrtina - 11:20

30. minut - Gagić je izgubio loptu, a poentirao je Mohamed, u narednom napadu je Flavers pogodio trojku za 54:58.

29. minut - Tepić posle dugo vremena postiže koš za Partizan i smanjuje na 52:53.

28. minut - Dugo vremena se rezultat nije menjao, a onda je Li povećao na 50:53.

25. minut - Mačvan opet dovodi Partizan u vođstvo 50:48, ali je Braun pogodio trojku za 50:51.

24. minut - Asesoft je izjednačio na 48:48.

2. četvrtina - 18:15

20. minut - Milutinov daje jedno slobodno bacanje i povećava na 43:38. U poslednjem napadu je Andrić promašio za tri poena.

19. minut - Marinković je pogodio oba slobodna bacanja za 42:38.

18. minut - Kuper smanjuje na 40:38.

17. minut - Vanja Marinković ponovo dovodi Partizan u vođstvo, a onda postiže trojku za 40:36. Trener Asesofta traži tajm aut.

16. minut - Milutinov je dao oba slobodna bacanja i smanjio na 34:36. Isti igrač je u narednom napadu bio polovičan sa linije slobodnih bacanja i smanjio na 35:36.

15. minut - Vodi Asesoft 32:36. Hejs je pogodio trojku, a Kuper je dao dva poena.

14. minut - Asesoft je smanjio na 32:31. Prvo je Runkauskas postigao trojku, a onda je Kuper pogodio jedno slobodno bacanje, jer je Murić napravio nesportski faul.

13. minut - Andrić je postigao trojku za 30:27. Milutinov je daio oba slobodna bacanja i povećao na 32:27.

11. minut - Braun je izjednačio na 25:25.

1. četvrtina - 25:23

10. minut - Trojkama Runkauskasa i Brauna Asesoft je smanjio na 25:23, što je konačan rezultat prve četvrtine.

9. minut - Gagić je poentira i iznudio faul Flaversa, ali nije iskoristio dodatno bacanje.

8. minut - Partizan održava prednost koju je stekao sredinom četvrtine. Tepić pogađa oba slobodna bacanja i povećava na 23:14.

5. minut - Poenima Murića (pet) i Gagića, Partizan se ponovo odlepio i vodi 14:7.

3. minut - Gosti su izjednačili na 7:7 i to najviše zahvaljujući Laboviću koji je postigao pet poena (jedna trojka).

1. minut - Odličan početak Partizana vodi 7:0. Pet poena je postigao Marinković (jedna trojka), a dva Milutinov.