EVROLIGA: Miler, Cirbes i Kinsi RAZMONTIRALI Lokomotivu!

29.01.2016. 21:58
Kvinsi Miler
Kvinsi Miler / Izvor: Tanjug

U sjajnom ambijenu "Pionira" crveno-beli su pobedili ekipu iz Krasnodara 80:66.

Prepun „Pionir“, kada igra Crvena zvezda evroligašku utakmicu nije nikakva novost. Baš kao ni publika koja je košarkašima „šesti“ igrač. U takvom ambijentu padali su Real, PAO i ostali velikani. Zato se niko nije ni plašio ruske Lokomotive. No, osim (ne)atraktivnog imena i prezimena ekipa je sve samo ne „laka“ za pobediti. No, nošeni pesmom, ali i sjajnim minijaturama, pre svih, Kvinsija Milera Zvezda je vezala i treću uzastopnu pobedu u Top 16 fazi – Crvena zvezda – Lokomotiva 80:66 (33:21, 17:16, 17:17, 13:12).

U prvoj četvtini izabranici trenera Dejana Radonjića Rusima ubaciše 33 poena. Realno ili ne... Nije bitno, ali je važno reći da su stranci – Miler, Kinsi i Cirbes ubacili prva 23 poena. Odbrana... Standardna. Na ivici faula, ali i te kako dobra. Stalno su bili na rukama protivnicima, a Malkolm Dilejni je bio skroz zaustavljen. I iznerviran, te je dobio i tehničku. Kvinsi i Cirbes su rešetali (OVDE pogledajte minijature Milera). Iz svih pozicija i ne čudi što je u 7. minutu na semaforu bilo 23:9. Tih +14 je i najveća prednost Beograđana, ali i prednost, koja je u nešto „sporijoj“ drugoj deonici sačuvana jer je Zvezda na veliki odmor otišla sa 50:37

Sjajna odbrana domaćih ipak nije zaustavila Viktora Klavera, koji je u prvom poluvremenu bio jedini raspoložen u redovima gostiju. Lokomotiva je "opalila" 17 trojki i dala četiri. Klaver je dao tri, bez promašaja. Baš kao što je šutirao celo poluvreme. Ubacio je 13 poena (3/3 za tri, 1/1 za dva, 2/2 za jedan, 6sk, 4as i indeks 21). Sa druge strane, Kvinsi Miler je "skupio" 19 indeksnih poena, sa 18 datih (3/5 za dva, 3/4 za tri). Kinsi je isto imao 19 indeks, ali sa 13 poena i 4 asistencije.

SVAKA ČAST: Kad Micić lupi bananu, to je BANANA (VIDEO)

STANDARDNO: Kad Delije NADGLASAJU himnu Evrolige (VIDEO)

Terens Kinsi
Terens Kinsi / Izvor: Tanjug

Drugo poluvreme je počelo još bolje po Zvezdu. Sa pet brzih poena plus „dižu“ na maksimalnih 18 (55:37), ali se iskusna ekipa, kakva je Lokomotiva, ne predaje. Serijom 7:0 deficit vraćaju na onaj koji je, manje-više, bio od sedmog minuta. Miler je stao, ali je nastavio Kinsi... Cirbes se unervozio, ali je opet radio „vraški“ težak posao protiv Amerikanaca iz Lokomotive. Rusi su smanjili i na devet, a onda je Kinsi napadački rešavao probleme i održavao Zvezdu u respektabilnom plusu. Kvinsi je, recimo, prve poene dao u 28. minutu, dok je i Cirbes ubacio samo četiri. Srećom, uz odličnu odbranu crveno-belih Rusi su bili primorani i na greške koje obično ne prave.

Maik Cirbes
Maik Cirbes / Izvor: MN Press

CRVENA ZVEZDA – LOKOMOTIVA 80:66
CRVENA ZVEZDA:
Kinsi 19 (7/11 za dva, 3sk, 4as, indeks 21), Rebić, Dangubić 3, Lazić, Micić 2, Tejić, Simonović, Gudurić 7, Jović 3 (6as), Miler 24 (4/8 za dva, 4/5 za tri, 4/5 za jedan, 5sk), Cirbes 18 (9/15 za dva, 9sk), Štimac 4.
LOKOMOTIVA:
Dilejni 16 (1/6 za tri, 11/13 za jedan), Singlton, Rendolf 22 (5/12 za dva, ¼ za tri, 9/11 za jedna), Drejper 3, Kanjgin, Klaver 15 (10sk), Bikov 1, Koljuškin, Balašov, Voronov, Zubkov, Brekof 7.

Razvoj situacije u poslednjoj deonici išao je na ruku Beograđanima. Samo 5:5 bilo je u pet minuta poslednje deonice. Promašivali su jedni i drugu, a u teškoj i fizički zahtevnoj utakmici Zvezda je, ruku na srce, promašivala više "čistih" šuteva. U 35. minutu bilo je 71:60 za Zvezdu...

Zakucavanje Maika Cirbesa za 73:60, ispostaviće se, bilo je stavljanje tačke na "i". Zvezda je odličnom odbranom, pogotovo u prvoj deonici, otvorila napad, Ruse uhvatila "na brzaka" i napravila razliku koju je sačuvala angažovanom i kontrolisanom igrom.

Pobeda je podstrek za dalji rad, a kao "fleš-bek" opet se vraća poraz u Istanbulu. Poraz od Efesa. Već za sedam dana crveno-beli ponovo idu na Bosfor, na noge Darušafaki, ekipi koja nema pobedu, ali to svakako ne znači da Zvezda tamo ide po bodove koji su "već upisani".